Bursa -İznik- Mudanya-Trilye - Cumalıkızık Turu 19-20 Mayıs/27-28 Ekim 2018

Anasayfa » Haftasonu Turları » Bursa -İznik- Mudanya-Trilye - Cumalıkızık Turu 19-20 Mayıs/27-28 Ekim 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Bursa -İznik- Mudanya-Trilye - Cumalıkızık Turu 19-20 Mayıs/27-28 Ekim 2018

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Bursa

 BURSA -İZNİK-MUDANYA -TRİLYE -CUMALIKIZIK  TURU

 Tur Tarihleri :  19-20 MAYIS /27-28 EKİM 2018 

Ayrıca GÜNÜBİRLİK CUMALIKIZIK -MUDANYA-TRİLYE TURU tıklayınız.

Ayrıca Günübirlik İznik Turumuzu incelemek için burayı tıklayınız..

TUR PROGRAMI

 

1.GÜN  CUMARTESİ: İZNİK  - İZNİK GÖLÜ-İZNİK ÇİNİ ATÖLYELERİ -BURSA ŞEHİR TURU –KOZA HANI –İPEK HANI –SAAT KULESİ –ULU CAMİİ –YEŞİL CAMİİ –CUMALIKIZIK KÖYÜ –ETNOĞRAFYA MÜZESİ -YÖRESEL ÜRÜNLER  

Sabah saatlerinde buluşma noktalarımızdan sizleri aldıktan sonra Eskihisar üzerinden Arabalı Vapur ile Topçulara geçiyoruz ve  Yalova  üzerinden tarihte 3 kez başkent olmuş Çini diyarı İznik'e varıyoruz. Tarih boyunca özel bir konuma sahip olan ve birçok tarihsel olaya tanıklık eden İznik'e, evresini saran yaklaşık 5 kmlik surun günümüze ulaşabilen 2 kapısından biri olan İstanbul kapıdan giriyoruz. Bizans döneminden kalan Ayasofya kilisesi kalıntıları ile gezimize başlıyoruz. İznik'in sembolü olan ve ismini minaresindeki eşşiz çinilerinden alan Yeşil Camii, günümüzde İznik müzesi olarak kullanılan Nilüfer Hatun İmareti, Roma döneminden kalan tiyatro ve İznik adıyla bütünleşen çini sanatının yapımı hakkında bilgi almak üzere gideceğimiz çini atölyeleri gezeceğimiz yerlerden bazıları. Çini atölyelerini  gezip alışveriş sonrası öğle yemeğimizi Meşhur Köfteci Yusufta alıyoruz.(ektsra) Yemek sonrası  İznik Gölüne nazır çaylarımızı yudumlayıp sonra Bursa'ya geçiyoruz. Bursa'da bir şehir turu yaparak Bursa'da Osmanlı tarihine yakından tanıklık etmek için Osmangazi ve Orhangazi türbelerinin bulunduğu Tophane semtinde ilk molamızı veriyoruz. Ardından Koza Hanıİpek hanıKapalıçarşı Saat kulesi, Ulu CamiiYeşil camii ve Külliyesi,  Tophaneden Bursa manzara seyri gezileri ardından, kestane şekeri alışverişimizide yapıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.   

2 GÜN  PAZAR: MİSİ KÖY - YÖRESEL LEZZETLER -MUDANYA - KUMKAYA - KİLİSESİ TRİLYA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılarak, İlk olarak  Osmanlılar'ın Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ'ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan " KIZIK "  köylerinden CUMALIKIZIK köyü'ne  gidiyoruz. Köyde koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve etnografya müzesi'ne misafir oluyoruz. Burası, tarihsel dokusunu iyi koruyabilmiş bir Osmanlı Vakıf Köyü'dür. Köyün girişinde yerel yiyeceklerin satıldığı tezgahlar sizi karşılıyor. Bütün sokaklar arnavut kaldırımı, Uludağ`dan kaynaklanan soğuk suların aktığı organik sokak dokusu, tarihi camisi-hamamı-çınarları, yakın çevredeki kilise kalıntısı ve geleneksel yaşam biçimini tanıma imkanı buluyoruz. Nilüfer çayının üzerine kurulu olan Nefis üzümleri, şırıl şırıl akan deresi, yemyeşil çam ormanları ve koruma altına alınmış, restore edilen eski ahşap evleriyle ünlü Misi Köy’e gidiyoruz. Misi Köy doğa ve tarihin içiçe olduğu muhteşem bir köydür. Misi Köyü evleri Osmanlı mimarisini yansıtmakta ve restorasyonlarla bugüne kadar gelmiş kültürel faaliyetlerin yapılacağı yerlere dönüştürülme projelerine başlanmıştır. Misi Köyü ne ile meşhur derseniz, köy geçim olarak eski zamanlardan beri üzüm yetiştiriciliği ve şarapçılık ile geçinmektedir. Misi Köyü’nün diğer bir geçim kaynaklarından olan ipek böcekçiliğidir. Misi Köy asma yaprağı, şarap, pekmez ve misket üzümü ile tanınmaktadır. Rehberimizin tarihi anlatımları ardından sizleri alışveriş için serbest bırakıyoruz. Ardından Bursa'nın en iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği(ekstra) ardından Mudanya 'ya varıyoruz ve Mudanya'da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerini görüyoruz.  Bu evlere örnek  Mudanya Mütareke Evi Müzesi'ni söyleyebiliriz. Türk- Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının yapıldığı yalıdır bu yalıyı gezdikten sonra  780 - 797 yılları arasında Bizans imp. Konstantinos Döneminde yapılmış Kumkaya kilisesi'ni geziyoruz. Buradan Mudanya' nın yazlık yerlerinden ve kiliseleriyle ünlü Trilye 'ye varıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul'a hareket etmek üzere aracımızın başında toplanıyoruz. Normal trafik koşullarında 22:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Ayrıca Minumum 15, 25, 45 Kişilik Gruplara Özel İstenilen Tarihte Yapılır.

Cumalıkızık sokakları

 

Mudanya Mütareke Evi

Hediyelik Ürünler  

 

                             Mudanya Evleri

 

F : 801 - faceb.png

HAREKET SAATİ VE KALKIŞ NOKTALARI

Konaklamalı Bursa -İznik -Cumalıkızık Turu Cumartesi sabahı İstanbul'dan Hareket

07:00 : İncirli Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası Önü)

07.15 : Mecidiyeköy Yapı Kredi  Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

07.30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Vakıflar Bank.Karşı hizası)

08:00 : Gebze Çayırova Mc.Donalds önü 

TUR FİYATI
 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:
 

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım ,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • 1 Sabah Kahvaltısı Otelde Açık büfe kahvaltı
 • 1 akşam yemeği Otelde Set Menü veya Açık Büfe, 
 • Tüm çevre gezileri,
 • Feribot geçiş ücretleri, (İstanbul -Eskihisar -Topçular/ Topçular -Eskihisar -İstanbul geçişleri)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Dahil Olmayanlar :

Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler, Öğle yemeği, Otellerdeki minibar harcamaları ve bahşişler,Yolda yapılacak harcamalar, müze giriş ücretleri. 

   
 

TUR ÜCRETİ :

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

395.-TL  295.-TL  510.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

375.-TL  275.-TL  485.-TL 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TURA DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

KONAKLAMA

Bursa 3* Oteller : Tüm odalarda,  Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası mevcuttur.   

 

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,
Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.    

   

    

YANINIZDA MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER

Rahat bir ayakkabı; Topuksuz spor ayakkabılar tercih edilmelidir. Kıyafet; Serin Havalar ve Ani Hava Deşimine uygun Yağmurluk vb. kıyafetler bulundurulmalıdır.Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli  İlaç  -  Kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film.   

ULAŞIM

Ulaşım Aracı : Katılımcı sayısına göre Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  17 kişilik Wolkswagen  Volt veya 27 kişilik  İsuzu Turkuaz, Otokar-Sultan Yarım Otobüs, 46 kişilik SAFİR, MAN, TRAVEGO otobüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı garantisi verilmez.

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :
 •  Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   
 •  Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.    
 •  Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.
 •  Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

  

 

Kaynak : İznik turu, Cumalıkızık turu, İznik turları,
Tür : Diğer Tarih : 21.04.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: