Ayvalık -Cunda -Kozak Yaylası -Bergama Antik Kenti Turu 16-17 Mart/13-14 Nisan 2019

Anasayfa » Haftasonu Turları » Ayvalık -Cunda -Kozak Yaylası -Bergama Antik Kenti Turu 16-17 Mart/13-14 Nisan 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Ayvalık -Cunda -Kozak Yaylası -Bergama Antik Kenti Turu 16-17 Mart/13-14 Nisan 2019

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Ayvalık

AYVALIK -CUNDA -BERGAMA ANTİK KENTİ -KOZAK YAYLASI TURU  

AYVALIK -CUNDA -BERGAMA ANTİK KENTİ -KOZAK YAYLASI TURU HAFTASONU GEZİSİ

 

Tur Tarihleri :  16-17 MART/13-14 NİSAN 2019 Tur Süresi: 02 Gün-01 Gece 

 

***GİDİŞ -DÖNÜŞ ULAŞIMLAR, 1 GECE OTEL KONAKLAMALI, REHBERLİK,  1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL TUR  

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : Ayvalık Turu Cuma Akşamı İstanbul’dan Hareket

23:30 : İncirli Alfemo önü( Eski Boyner Önü) 

23:45 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü (Doğtaş Mobilya Önü)

24:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü) 

02.GÜN/ : AYVALIK -CUNDA -TAKSİYARHİS KİLİSESİ -TARİHİ RUM EVLERİ -TIMARHANE ADASI -TAŞ KAHVE  

Kuzey Ege turumuza İstanbul'dan hareketle Bursa -Balıkesir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ayvalık'a varıyoruz. Serbest alacağımız kahvaltı ardından ilk durağımız Ayvalık sokakları ile Kuzey Ege turumuza başlıyoruz. Rumlarla-Türklerin bir arada yaşadığı ilginç mimarisiyle Cunda (Alibey) Adasına geçip eski ev örneklerini görüyor, tarihi sokakları gezmeye devam ediyoruz.  Sonrasında Ayvalık’ ı, körfezin güzel koylarını ve göz alabildiğine uzanan zeytinliklerini kuşbakışı seyretmek için Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgeleyen izleriTımarhane Adasını görüp  Öğle yemeği(Ekstra)inde   Egenin zeytinyağlı mezeleri ve egeye özgü mevsim balıklarından oluşan menu ile midemizi  şenlendiriyoruz.  Öğleden sonra Cunda sokaklarını  keşfe çıkıyoruz.  Tarihi Taş Kahvede bir kahve molası ile gezimize devam ediyor ve daracık eski sokaklarda gezinirken karşımıza  Taksiyarhis Klisesi çıkıyor. Cunda(Alibey Adası)  Doğal güzelliğinin yanında   eski  taş mimari  evleri ile bizi oldukça etkiliyor,  tarihi evlerini  seyre dalarken düşüncelerimiz  uzun yıllar öncesine götürüyor bizleri. Ardından Rahmi Koç müzesi ve Sevim Necdet Kitaplığı geziyoruz. Cunda gezimizi tamamlayıp   Şeytan Sofrasına çıkıyoruz. Ayvalık  çevresindeki  irili ufaklı onlarca adayı  panaromik olarak seyredebileceğimiz bir noktadan fotoğraf çekimlerimizide yapıp sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde. 

 

03.GÜN/ : BERGAMA ANTİK KENTİ - BERGAMA MÜZESİ -KOZAK YAYLASI -İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından bugünkü ilk gezi rotamız Bergama. Aracımıza binip kısa bir yolculukla Anadolu'nun batısında ve Bakırçay ( Kaikos) ırmağının geçtiği graben vadisinin kenarında yer alan  Antik Pergamon devletinin başkenti Bergama Antik Kentine ulaşıyoruz. Bergama ovasına hakim tepede yer alan Antik Kentte Teleferikle Pergamon Antik kente çıkıyor ve Rehberimizin anlatımlarıyla tarihi havayı soluyoruz. Bergama şehir merkezinde bulunan ve Hıristiyanlığın 4 İncilinin ve temel kurallarının kabul edildiği, Ekümenik toplantılarının yapıldığı Anadolu toprakları üzerinde bulunan 7 kiliseden biri olan aynı zamanda haç merkezi Kızıl Kuleyi görmeye gidiyoruz. Buradaki anlatımlar ardından yöreden M.Ö 4 yüzyıldan kalma ünlü bir tedavi merkezi, sağlık kenti. Asklepion’da tıbbın simgesi yılanlı sütun, ayrıca günümüzde de kullanılan 3500 kişilik tiyatroyu gezdikten sonra çıkan onyx taşı atölyelerini ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Almanya ya kaçırılan Zeus Sunağı, Anadolu'nun en dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama kütüphanesi, Athena Tapınağı olacak. Bergama Müzesini geziyoruz. Ardından Kozak Yaylasına geçip muhteşem çam kokuları eşliğinde yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Sonrasında dönüşe geçiyoruz. Başka  Butik farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Ayrıca 27-28 /28-29 Ekim/10-11/17-18 Kasım AYVALIK KAZDAĞI KÖYLERİ ZEYTİN HASADI TURU Satışta. İnceledinizmi 

Diğer 27-29 EKİM AYVALIK CUNDA BERGAMA ASSOS KAZDAĞI KÖYLERİ ZEYTİN HASADI TURU SATIŞTA  

OTELLER : 

Ayvalık veya Bergama 3* standardı Otelleri Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV (Yoğunluk olması durumunda benzeri otellerde konaklama yapılabilir.) 

 

TUR FİYATI : 

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 

06-12 yaş 

 

Tek kişilik oda (Sngl) 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

520.-TL

420.-TL

665.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

485.-TL

385-TL

630.-TL

  

 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
  • 1 gece Ayvalık veya Bergama 3* standardı Otelleri Konaklama
  • 1 Açık büfe sabah kahvaltısı otelde
  • 1 Akşam yemeği Set menü veya Açık büfe
  • Feribot geçiş ücretleri ( İstanbul -Eskihisar -Topçular ve Eskihisar -Topçular -İstanbul geçişleri)
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Program dahilindeki tüm çevre gezileri,
  • Dostluk ve Güleryüz... 

 

Tur Ücreti Dışındakiler: Müze ve ören yeri giriş ücretleri, (müzekart önerilir)  tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

 

 

ULAŞIM:

 

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter veya 19 kişilik Volkswagen Volt Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus veya 46 Kişilik Man, Safir, Travego, Tourismo otobüs  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

Kaynak : Ayvalık cunda bergama turu
Tür : Diğer Tarih : 01.10.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: