Konya Lale Bahçeleri ve Sille Çatalhöyük Turu (Karayolu)06-07 Nisan/13-14 Nisan 2019

Anasayfa » Haftasonu Turları » Konya Lale Bahçeleri ve Sille Çatalhöyük Turu (Karayolu)06-07 Nisan/13-14 Nisan 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konya Lale Bahçeleri ve Sille Çatalhöyük Turu (Karayolu)06-07 Nisan/13-14 Nisan 2019

"Haftasonu Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konya

KONYA LALE BAHÇELERİ ve SİLLE -TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ -ÇATALHÖYÜK TURU 

LALE BAHÇELERİ turu

KARAYOLUYLA TUR 

KONYA LALE BAHÇELERİ, SİLLE, TROPİKAL KELEBEKLER VADİSİ, ÇATALHÖYÜK GEZİLERİ

Tur Tarihleri : 06-07 NİSAN/13-14 NİSAN 2019 ( 05 Nisan ve 12 Nisan gecesi hareket )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada

LALE BAHÇELERİ EŞLİĞİNDE GEZİMİZ 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, KONYA, SİLLE, ÇATALHÖYÜK, LALE BAHÇELERİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

GEZİLECEK YERLER:

Türkiye'yi Konya'nın laleleri süslüyor. Baharın gelmesiyle şehirleri süsleyen laleler, Konya'nın Çumra ilçesinde üretiliyor. Lalesiyle ünlü Hollanda'ya bu laleler 16. yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman tarafından İstanbul'dan gönderilmiştir. 'Dünyanın en kaliteli lalesinin Konya'da yetiştiğini söylememiz doğru olur' Yıllık 27 milyon lale soğanı üretim yapılan uçsuz bucaksız bu tarlalarda Anadolu'nun Dünyaya armağanı olan, ismini bir devre vermiş, zarafeti ve güzelliği ile insanları büyülemişlale'yi tekrar Anadolu'ya kazandırmanın görsel şölenine 400 dönümlük Lale Tarlalarına tanık olacağız.

Ayrıca dünyanın en eski yerleşim birimlerinden Dünya Miras Listesi Orta Anadolu'da, günümüzden 9 bin yıl önce yerleşim yeri olmuş, çok geniş bir Neolitik Çağ ve Kalkolitik Çağ yerleşim yeri Çatalhöyük gezeceğiz.

Konya'nın tarihi ve kültürel zenginlikleri ve yöresel lezzetlerini tadacağız. Konya Tropikal Kelebek Bahçesini gezeceğiz. 

 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 20 Nisan ve 21 Nisan Gecesi Konya Lale Bahçeleri turu için İstanbul'dan hareket

22:30 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

23:00 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:30 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

 

 

2.GÜN / : 21 Nisan ve 22 Nisan 2018 KONYA -SİLLE - SULTAN SELİM CAMİİ -ÜÇLER KABRİSTANI -ŞEMS -İ TEBRİZİ TÜRBESİ -KARATAY MEDRESESİ -SAHİB -İ ATA CAMİİ VE KÜLLİYESİ -İNCE MİNARE -ALAATTİN CAMİİ -SİLLE -ARKEOLOJİ MÜZESİ -TROPİKAL KELEBEKLER VADİSİ

İzmit, Adapazarı, Bolu, Ankara üzerinden Türkiye 'nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya'ya yolculuğumuz başlıyor. Sabah saatlerinde Konya'ya varıyoruz.  

Konya Lale Bahçeleri ve Sille Çatalhöyük Konya Tropikal Kelebekler Vadisi gezimize  Konya’nın Meşhur kahvaltı mekanlarında Yöresel serpme kahvaltı alıyoruz(ekstra).  

Kahvaltının ardından ilk olarak Eski bir Rum kasabası Sille ile gezimize başlıyoruz. Tarihi köprü, kiliseler, taş mimari yapılar görüldükten sonra fotoğraf molası ardından ;

Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya merkeze geçiyoruz. Konya gezimize  Hz. Mevlana’nın Dergâhı ve Müze ziyaretimiz ile başlıyoruz. Burada rehberimizden gerekli bilgilendirmeleri alıyor Sultan Selim Camii ve Üçler kabristanını ziyaret ediyoruz.  

Ardından Şems-i Tebrizi Hz. Türbesi ziyareti ile devam ediyoruz.  Sonraki ziyaret   noktalarımız  Alaaddin Keykubat Camii ve Sultan TürbeleriKaratay Medresesi olacaktır.

Ardından Öğle yemeği için, Konya’mızın yöresel lezzetlerini tadacağımız restoranımız’a geçiyoruz. Sizlere önerimiz Konya bamya çorbası, Konya Fırın Kebabı, saçarası, etli ekmek olacaktır.  

Yemek sonrasında,  Konya Turumuzun devamında ise, Sahib-i Ata Camii ve Külliyesi ziyaretimiz, İnce MinareAziziye Camii, Sadrettin Konukevi Camii ve türbesiMevlana Dergâhının aşçısı Ateşbâzı Veli türbesi ziyareti yapıp Arkeoloji müzesi gezileri sonrasında ;

Son durağımız Tropikal Kelebekler vadisi gezisi yapıyoruz. 15 türden fazla, binin üzerinde kelebek uçuş alanı olarak tasarlanan bu özel bahçe Avrupa’nın en büyük tropikal kelebek bahçesi unvanına sahip, ülkemizin de tek kelebek bahçesidir.

7 bin 600 metrekare büyüklüğündeki vadinin yaklaşık olarak bin 600 metrekaresi kelebek uçuş alanı. Bunun dışında bölgede 80 türden fazla binlerce bitki türü yer alıyor. Böcek müzesiyle de ülkemizdeki böcekler tanıtılıyor.

Vadinin bulunduğu yer oldukça büyük bir alana sahip. İçerisinde müzeler ve gezi parkurları yer alıyor. Kelebeklerin uçuş alanı içerisinden geçtiğinizde kendinizi masal diyarında hissedebilirsiniz. Etraf oldukça yeşil ve tropikal bitkilerin de bulunduğunuz atmosfere kazandırdığı bir farklılık var.

Kendinizi tropikal iklimin hat safhada yaşandığı Amazon ormanında hissedebilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşip akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve  Konaklama Konya 4* Otelimizde.   

 

03.GÜN/ : 21 NİSAN ve 23 NİSAN 2018 KONYA LALE BAHÇELERİ -ÇUMRA -ÇATALHÖYÜK -KONYA MERAM BAĞLARI -

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve bugünkü  Konya turumuza  ilk gezi noktamız Konya Lale bahçeleri ile başlıyoruz.   

Sizlerinde bildiği gibi Lale, adını bir devre vermiş, doğu kültür ve mitolojilerinde özgün bir yere sahip özel bir çiçektir. Orta Asya'dan Anadolu'ya, kilimlerimizden tablolarımıza, bahçelerimizden parklarımıza kadar hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır.

İşte bu özel bitki,  1996 Yılından itibaren Çumra için önemli bir gelir kaynağı olmuş; 300 dönüme yayılan üç ayrı tarlada kokulu ve kokusuz 35 ayrı renkte 10 milyon lale var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin park ve bahçelerini, otoyol kenarlarını süsleyen 12 milyon laleden 7 milyonu, yine Bursa’nın 1 milyon lalesinin soğanları Çumra’dan geliyor. 

Su kanalları ve yemyeşil tarlalar arasında ilerliyoruz. Turuncu, pembe, mor, kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki laleler Konya Ovası’na inmiş bir gökkuşağı gibi. Göz alabildiğine uzanan, aralarına kazara karışan başka renkteki lalenin hemen yok edildiği tarlalarda bu güzelliklerin tadını çıkarıp bolca Fotoğraflıyoruz.

Konya turumuzun devamında ise biraz ötede ki arkeolojik şaheser, Anadolu’daki en eski Cilalı Taş Devri yerleşim merkezi Çatalhöyük’e geçiyoruz. 

İnsanlığın gelişiminde önemli bir evre olan yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı ve avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden Çatalhöyük Neolitik Kenti, Güney Anadolu Platosu’nda yaklaşık 14ha.lık bir alan üzerinde yer almaktadır.

İki höyükten oluşan Çatalhöyük Neolitik Kenti’de  sosyal örgütlenmeyi ve yerleşik hayata geçişi simgeleyen duvar resimleri, rölyefler, heykeller ve diğer sanatsal öğeler yer almaktadır.  Çatalhöyük Neolitik Kenti, kalıntıların boyutu, yaşayan toplumun yoğunluğu, güçlü sanatsal ve kültürel gelenekler ve zaman içindeki sürekliliğin benzersiz bileşimi ile olağanüstü evrensel değer taşımaktadır. (Çatalhöyük, arkeoloji dünyasının ilgisini ilk olarak, yerleşimdeki evlerin girişlerinin evlerin çatısından olduğu anlaşıldığında çekmişti. Bununla birlikte hiçbir evin yandan kapısı yoktu. Ayrıca evlerin hepsi birbirine bitişik yapılmıştı, evden eve geçişler hep çatıdan yapılıyordu. Çatıların geçiş ve girişler dışına birçok başka günlük aktivite için kullanıldığı da öğrenildi.) 

Çatalhöyük gezimizin ardından öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Tarihi Meram Bağları bölgesinde bulunan  Tarihi Meram Köprüsü yanındaki çay bahçelerinde çayınızı yudumladıktan sonra panoramik seyir ve fotoğraf çekim için Akyokuş tepesine çıkıyoruz.

Misafirlerimize alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 24:30-01:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarımızda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Seneye dostlarınızı Konya Çumra Çatalhöyük Lale tarlaları turuna bekliyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

 

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa, Arkeoloji Turu. Lale Bahçeleri içinde farklı duygu ve mutluklar tadacağınız keyıfli bir tur sizi bekliyor. Hayatınızı keyiflendiriyoruz. 

KONAKLAMA :

Konya 4* standardı Otelleri konaklama : Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 

06-12 yaş 

 

Tek kişilik oda (Sngl) 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

520.-TL

420.-TL

665.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

485.-TL

385-TL

630.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
  • 1 gece Yarım Pansiyon Konya 4* standardı Oteller Konaklama
  • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
  • 1 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Program dahilinde çevre gezileri
  • Otopark ücretleri
  • Otoban ücretleri
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 kişilik Isuzu Turkuaz veya Otokar Sultan veya Novo Minibüs kullanılacaktır. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : konya lale tarlaları turu
Tür : Diğer Tarih : 29.11.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: