23 Nisan Gürcistan Tiflis Turu 20-23 Nisan 2018

Anasayfa » 23 Nisan Turları » 23 Nisan Gürcistan Tiflis Turu 20-23 Nisan 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

23 Nisan Gürcistan Tiflis Turu 20-23 Nisan 2018

"23 Nisan Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
23

23 NİSAN ÖZEL GÜRCİSTAN TİFLİS TURU 

23 NİSAN BUTİK GÜRCİSTAN TİFLİS BATUM TURU

23 NİSAN TATİLİ, 23 NİSAN TURLARI  

BUTİK GÜRCİSTAN TİFLİS BATUM TURU

UÇAKLI BUTİK TUR 

UÇAK HARİÇ SATIŞA AÇILMIŞTIR

BUTİK 23 NİSAN GÜRCİSTAN TİFLİS BATUM TURU 

Tur Tarihleri : 20-23 NİSAN 2018 (20 Nisan gecesi Trabzon buluşmalı )  Tur Süresi: 4 Gün- 3 Gece

  ***** ORDU GİRESUN ve TRABZON HAVALİMANINDAN KATILABİLİRSİNİZ.*****  

 

 

*** ORDU GİRESUNDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 2 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, BATUM TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR*

MUHTEŞEM COĞRAFYASIYLA GÜRCİSTAN TURU

TİFLİS - GORİ - MSKHETA - KUTAİSİ - BATUM GEZİSİ   

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

   

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 20 NİSAN 2018 CUMA/ TÜRKİYE'NİN HER NOKTASINDAN BULUŞMALI -İSTANBUL -ORDU -    

Ordu’dan katılımcılarımızla saat 21.00 de Ordu Lisesi önünde toplanıyoruz. Anadolu Jet ve Pegasus Havayolları ile gelecek olan misafirlerimizi Ordu – Giresun Havalimanından alıyor, Trabzon’a hareket ediyoruz. Havalimanından katılacak olanları da alıyor, kısa ama bir o kadarda yoğun geçecek olan Gürcistan Turumuza başlıyoruz. Araç içerisinde rehberimizin dağıtacağı ikramların sonrasında yolda vereceğimiz gerekli molalarla gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

Anadolu Jet: İstanbul Sabiha Gökçen / Ordu – Giresun Havalimanı: 19.10 Biner / 20.55 İner

Pegasus Havayolları: Sabiha Gökçen / Ordu – Giresun Havalimanı: 19.10 Biner / 20.50 İner

 

02.GÜN/ : 21 NİSAN 2018 CUMARTESİ / ANTİK BAŞKENT MTSHETA -TİFLİS 

Sabah saatlerinde Gori’de alacağımız aperatif kahvaltı sonrasında Mtkvari ile Aragvi Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş antik başkent Mtsheta’ya varıyoruz. Tarihi evlerin arasındaki yürüyüşümüzü UNESCO tarafından koruma altına alınmış Svetitskhoveli Kilisesi ile tamamlıyor, Tiflis’e ulaşıyoruz. Eğer otelimizdeki odalarımız müsait ise dinlenme molası veriyoruz. Molanın ardından Mtkhvari nehri kenarındaki eski Tiflis’e iniyoruz. M.Ö. 12. yy’a dayanan Gürcü tarihini dinliyor, Sülfür Hamamlarını, Narikala Kalesi, Metekhi Kilisesini, şehrin kurucusu Kral Vakhtang Gorgasali’nin Heykelini görüyor, şehri izleyeceğimiz Kutsal Dağ “Mtatsminda” tepesinden Tiflis’i izliyoruz. Kafeler sokağı olarak bilinen Sheridı gezerek St. George’un altın heykelinin bulunduğu Özgürlük Meydanına çıkıyoruz. Rustavelli Caddesindeki  Gürcistan Parlamento, Posta, Opera ve Filarmoni binaları eşliğinde yürüyüşümüze devam ediyor, öğle yemeğimizi aldıktan sonra Kura Nehri Kıyısındaki Antikacılar ve Sanat Parkını Barış Köprüsünü ve Ortadoğu’nun en büyük dini yapısı olan St.Trinity (Sameba) Katedrali’ni geziyor, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Kafkas eğlencesi şeklinde aldıktan sonra konaklayacağımız otelimize dönüyoruz. TİFLİS Kopala Tskneti Hotel/ Fund Hotel vb.

 

03.GÜN/ : 22 NİSAN 2018 PAZAR / GORİ - STALİN MÜZESİ -BORJOMİ -KUTAİSİ - BATUM 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Tiflis’ten ayrılıyor, Gori’ye hareket ediyoruz. 1879 yılında Gori şehrinde doğan 1922 ile 1953 yılları arasında SSCB lideri gerçek adı İoseb Cugaşvili, Rusçada çelik anlamına gelen lakabı ile STALİN in doğduğu Gori’de 3 bölümden oluşan Stalin’in Evi, Ana Bina Müze’yi ve Stalin’in Vagonu ’nu rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gori şehrini panoramik olarak gördükten sonra Khashuri üzerinden Borjomi’ye iniyoruz. Vadi üzerinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı içerisinde bulunan ve Stalin’in suyu olarak da bilinen maden suyunun tadına bakıyor, park içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında eski evlerin arasındaki fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor, Kutaisi’ye hareket ediyoruz. Antik dönem krallığı Kolheti'nin  başkenti, Homeros'un Argonotların varmayı amaçladıkları şehir diye bahsettiği, Rioni nehri kenarında kurulu olan Kutaisi'de şehir parkı, Konservatuar binası, meydan gezilerimizi tamamlıyor, Batum’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Batum’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar odalarımızda dinlendikten sonra lobide belirlenen saate buluşuyor, yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Yemek sonrasında dünyanın en güzel su ve ışık gösterilerini izleyeceğimiz Argavi Gölü’ne gidiyoruz. Gösterilerin izlenmesinin ardından şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Konaklama BATUM Sputnik Hotel, Aisi Hotel vb.

 

04.GÜN/ : 01 OCAK 2017 PAZAR / BATUM ŞEHİR TURU-TRABZON  

Kahvaltımızı tamamladıktan sonra Batum’u gezmeye başlıyoruz. Eski Batum sokakları eşliğinde 1893 yılında Rus Çarı tarafından yaptırılan, Komünistlerin döneminde ise şehrin elektrik ihtiyacını karşılamak için Trafo binası olarak kullanılan Meryem Ana Kilisesi’ni geziyoruz. Kiliseyi gezdikten sonra Batum’daki tek aktif camimiz olan Orta Camii,  5700 metrekarelik alanı ile Avrupa mimarisindeki Piazza Meydanı, Batum St. Nicolas Kilisesi, Ermeni Apostolik Kilisesi, Gürcüler için sonsuzluğu ve gücü simgeleyen Medea Heykelinin bulunduğu Avrupa Meydanını geziyoruz.  Anlatımlar sonrasında Astroloji Saati, Yunan Mitolojisinde denizlerin tanrısı Poseidon’un bronz heykelinin bulunduğu Neptün Meydanı, 130 metre yüksekliğindeki Alfabe Kulesi, Osmanlılar tarafından yaptırılan Batum Fener Kulesini gördükten sonra şehri izleyeceğimiz seyir tepesine Teleferik ile çıkıyoruz. Şehrin izlenmesi ve fotoğraf çekimlerinin ardından 1881 yılında Alman Bahçıvanlar tarafından yapımına başlanan 7 km uzunluğundaki Batum Bulvar’da serbest zaman veriyoruz. Batum gezimizi tamamlıyor, Sarp Sınır Kapısından Türkiye’ye giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğinin alınmasının ardından Trabzon’a bırakacağımız misafirlerimizin ardından, saat 19.00 civarlarında Ordu ve Giresun’da oluyoruz. Havalimanında gidecek olan misafirlerimizi transfer ediyoruz.  Bir başka Folklorik Turizm gezimizde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz. 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

20 Nisan gecesi  Ordu Giresun Havaalanında buluşma

Gidiş :  20 Nisan gecesi  Anadolu Jet: İstanbul Sabiha Gökçen / Ordu – Giresun Havalimanı: 19.10 Biner / 20.55 İner Pegasus Havayolları: Sabiha Gökçen / Ordu – Giresun Havalimanı: 19.10 Biner / 20.50 İner 

 

Dönüş : 23 Nisan gecesi Anadolu Jet: Ordu – Giresun Havalimanı - İstanbul Sabiha Gökçen /: 21.25 Biner / 23.05 İner Pegasus Havayolları: Ordu – Giresun Havalimanı - İstanbul Sabiha Gökçen /: 21.15 Biner / 22.50 İner

 

Bu turda uçak bileti hariçtir. Sizleri gece 20:00den itibaren Ordu Giresun Havaalanında karşılıyoruz Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

 

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Ordu Giresun havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

Gürcistan’a Seyahat Edecek Vatandaşlarımız İçin Seyahat Duyurusu;

 • Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının iki ülke arasında nüfus cüzdanlarıyla seyahat etmelerini sağlayan düzenlemenin 10 Aralık 2011’de yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız, Gürcistan’a, her girişte 90 günü aşmayan seyahatleri için vizesiz ve “nüfus cüzdanı” veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler.
 • Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir.
 • Vatandaşlarımızın bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.
 • İki ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Gürcistan arasında mümkündür. Üçüncü ülkelere seyahatler için pasaport gerekecektir.
 • Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.
 • Sadece nüfus cüzdanıyla seyahat eden vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarını kaybetmeleri olasılığına binaen, Tiflis Büyükelçiliğimizde veya Batum Başkonsolosluğumuzda ülkemize geçişlerini teminen geçici pasaport müracaatlarında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı bir başka belgeyi daha (ehliyet, öğrenci kimliği v.s.) bulundurmaları önem arz etmektedir.
 • Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarında, Abhazya’ya ve Güney Osetya’ya deniz yoluyla ve/veya başka ülkeler üzerinden seyahat ettiklerini gösteren damga veya mühür bulunduğu takdirde Gürcistan’a girişlerinde hapis ve/veya para cezasına çarptırılmaları söz konusu olabilecektir.
 • Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın yanlarında 30.000 Lari veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden Türk Lirası/döviz bulundurmaları halinde, Gürcistan gümrük memurlarına önceden sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri önem taşımaktadır. Beyan edilmeyen nakit paraya, Gürcistan mevzuatı uyarınca el konulmaktadır.
 • Döviz ofisinde paralarımızı LARİ ye dönüştüreceğiz. Harcamadığınız LARİ leri tekrar Türk parasına dönüştürülebilir.
 • Gümrük çıkışında ( Gürcistan Freeshop'unda) gümrüksüz alışveriş (Freeshop) imkanı vardır. 
 • Gürcistan’da iletişim sağlamak için cep telefonlarının uluslararası iletişime açık olması gerekmektedir. 
 • Gürcistan’dan bir Türkiye'yi aramak için numaranın başına + 90 ilave edilmelidir. Örnek : + 90 452 222 33 52
 • Gürcistan saati Türkiye’den Batum'da1 saat, Tiflis'te 2 saat ileridir.Örneğin; Türkiye’de saat 01.00 iken Gürcistan’da Batum'da 02.00 Tiflis'te 03,00  

OTELLER : 

1 gece Tiflis, 1 gece Batum Otelleri Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV 

 

TUR FİYATI : 

UÇAK HARİÇ FİYATLARIMIZ:  

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 

06-12 Yaş Çocuk

 

Tek Kişilik oda (sngl) 

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

690.-TL

.-TL

.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

645.-TL

.-TL

.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Ordu -Giresun Havaalanı başlar, Ordu Giresun havaalanı biter. (Her ilden katılıma açık bir turdur. )
 • 1 Gece Tiflis Otel Konaklaması
 • 1 gece Batum otelleri konaklama 
 • Otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti, (Türkçe ve Gürcüce)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi Yöresel İkramlar,
 • Seyahat Sigortası
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

 • Tur Ücreti Dışındakiler: Ana Ulaşım Uçak, Öğle ve akşam yemekleri, Müze giriş ücretleri, Tiflis teleferik ücreti, Yurtdışı çıkış harcı, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27-31 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

 

 

 

Kaynak : 23 Nisan Gürcistan Tiflis turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 20.04.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: