Kurban Bayramı Gökçeada Turu 21-24 Ağustos 2018 (4 gün)

Anasayfa » Kurban Bayramı Turları » Kurban Bayramı Gökçeada Turu 21-24 Ağustos 2018 (4 gün)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kurban Bayramı Gökçeada Turu 21-24 Ağustos 2018 (4 gün)

"Kurban Bayramı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kurban
GÖKÇEADA TURU

Tur Tarihleri : 21-24 AĞUSTOS 2018 ( 20 Ağustos Gece Hareket) KURBAN BAYRAMI GÖKÇEADA TURU Tur Süresi : 4 gün-3 gece

KURBAN BAYRAMI GÖKÇEADA TURU

GÖKÇEADA -AYDINCIK PLAJI -UĞURLU KOYU -DENİZ KEYFİ -YUKARI KALEKÖY - KALEKÖY -DEREKÖY -TEPEKÖY -BADEMLİ -ZEYTİNLİKÖY GEZİLERİ 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 3 GECE Y.P KONAKLAMA, 3 KAHVALTI, 3 AKŞAM YEMEĞİ, TÜM ÇEVRE GEZİLERİ,DEREKÖY, TEPEKÖY, ZEYİNLİ, AYDINCIK GEZİLERİ, FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL KURBAN BAYRAMI GÖKÇEADA TATİLİ***

**GÖKÇEADA DENİZE SIFIR MAVİSU RESORT OTEL KONAKLAMALI **

Farklı illerden katılmak isteyenler Gökçeada Kabatepe Limanında buluşma şeklinde Gökçeada turumuza katılabilirler.
Önemli : Gökçeada doğal ve tarihi sit alanı olması nedeniyle otellerin kapasitesi kısıtlı olduğundan ve bayram ve yaz sezonunda çok büyük yoğunluk yaşandığından kontenjanların erken dolacağını hatırlatır ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.
YÖRE BİLGİSİ

Gökçeada...eski adıyla İMROZ , Ege Denizinin kuzeybatısında bulunan ve Türkiye'nin sahip olduğu adalar içinde,yüzölçümü açısından en büyük olanıdır.Kirlenmemiş denizi ve bakir topraklarında maviyi yeşili bütün tonlarıyla barındıran şirin bir adamız. Dünü, bugünü ve özellikle yarınlarıyla gündemde yerini alacak olan Gökçeada yüzyılların içinden geçerek günümüze Grek kültüründen eski Rum köylerini , manastırlarını, kiliselerini taşımış, Türk ve Rum toplumlarının kaynaşarak dostluk ve kardeşlik içinde nasıl yaşanacağını göstermiştir. Tarihi ve doğal güzelliklerini her adımda görüp hissedeceğiniz Gökçeada'nın , sessizliğini sadece denizin uslanmaz dalgalarının bozduğu koylarında ve sahillerinde berrak sularıyla oynayarak yorgunluğunuzu atabilirsiniz. 2011 yılında Cittaslow ağına katılarak yerel kimliğini ve özelliklerini koruyan kentler birliği üyesidir Gökçeada..

 

Türkiye’nin en batı noktasında yer alan ve en büyük adası olan Gökçeada, nostaljik evleri, doğal yaşamı, organik ürünleri ve alternatif spor olanakları ile son yıllarda önemli bir turizm merkezidir. 2002 yılından bu yana ada içerisinde gerçekleştirilen organik tarım faaliyetleri ile özellikle 2008 yılından bu yana gerçekleştirilen tarım turizmi uygulamaları sayesinde misafirlerine eşsiz bir doğal ortam sunan Gökçeada, 2011 yılı Haziran ayında almış olduğu Cittaslow unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası olmuştur. Bozulmamış bir doğa, her adımda tarihin en hoş anları ve organik ürünlerle harmanlanmış, çok kültürlülüğün ahengini sonuna kadar duyumsayacağınız bir tatil için Gökçeada eşsiz bir seçenektir.

 

TUR PROGRAMI

1.Gun / 20 Ağustos gecesi Kurban Bayramı Gökçeada turu İstanbul'dan hareket ;

 

23:15 : Bostancı Köprü

23:20 : Yeni Sahra Optimum önü  

23:25 : Göztepe Köprü

23:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

23:45 : Mecidiyeköy Ziraat Bankası Önü

24:00 : İncirli Ömür Plaza önü 

00:30 : Isparta Kule Tır Parkı (TEM OTOYOLU ÜZERİ)  

02:00 : Tekirdağ Özcanlar Köfte Salonu

03:30 : Keşan Otogar Önü   


2.Gün/  GÖKÇEADA- YILDIZ KOYU - KALEKÖY -BADEMLİ -UĞURLU KOYU DENİZ KEYFİ-ZEYTİNLİKÖY - DENİZ -GÜNEŞ -KUM

Tekirdağ -Keşan-Gelibolu istikametinden hareketle sabah saatlerinde adaya geçeceğimiz vapur iskelesine varıyoruz. Şeker Bayramı Gökçeada turumuza İlk vapurla kirlenmemiş denizi ve bakir toprakları mavi yeşil denizi ile bizi bekleyen Gökçeada’ya varıyoruz. İlk olarak serbest alacağımız Kahvaltı ardından Yıldız Koyuna geçiyoruz. Yıldızkoy Gökçeada'nn en özel koylarından. Burası sualtı milli parkı içerisinde ve denizi koruma altındadır. Buradaki ilginç kaya oluşumlarını fotoğrafladıktan sonraki durağımız  Yukarı Kaleköy olacak. Yukarı Kaleköy  eski rum evleri ve muhteşem manzarası ile adeta sizi büyüleyecek.  Yukarı Kaleköyden sonraki durağımız Gökçeada'nın balkonu konumunda Bademli Köyü geziyoruz. Ardından Dibek kahvesi ile meşhur  köy olan Zeytinliköy’e geçiyoruz. Zeytinliköy'de meşhur dibek kahvesi tadımı ve sakızlı muhallebi eşliğinde kahvelerimizi yudumladıktan sonra Köy meydanında gezintiyle çamaşırhanesi ve eski Rum Evlerini fotoğraflayarak Zeytinliköy gezimizi noktalıyor ve aracımıza biniyoruz.  Ardından Uğurlu Koyu mevkiinde  Deniz kenarındaki otelimizin plajında gece yolculuğunun da mahmurluğunu atmak için kendimizi adanın serin sularına bırakıyoruz. Tüm gün deniz ve güneşten faydalanıyoruz. Akşam yemeği Açık Büfe otelimizde. Konaklama Denize sıfır Mavisu Resort Otel bahçe odası konaklama

2.Gün/  GÖKÇEADA- UĞURLU KOYU DENİZ KEYFİ-TEPEKÖY -GÜNBATIMI -KALEKÖY -KALEKÖYDE EĞLENCE -HEDİYELİK ALIŞVERİŞİ

Sabah denize sıfır otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısının ardından  bugün serbest gününüz. İsterseniz otelde günboyu denize girebilirsiniz. Güneşlenebilirsiniz, kum banyosu yapabilirsiniz. İsterseniz odanızda dinlenebilir veya deniz kenarındaki kafede dinlenebilirsiniz. Veya size sunacağımız akşam üzeri Gökçeada Tepeköy Gezisine katılabilirsiniz. 

İsteyenlerle Akşam serinliğinde adanın adına yakışır bir şekilde tepeye kurulan Tepeköyü geziyoruz. Rumların hala yoğun olarak yaşamakta olduğu bir köy.Tepeköy  dar sokakları ve şarabı ile ünlü. Ev şarapları satın alabilirsiniz. Köy gezileri ardından otelimize dönüp dinleniyoruz. Akşam yemeği Açık Büfe otelimizde. Konaklama Mavisu Resort Otel. Akşam isteyenleri Kaleköye götürüyoruz. Kaleköy Gökçeada'nın en hareketli bölgesi. Adanın en hareketli bölgesi Kaleköy'de adanın tek barında eğlenebilirsiniz. Hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Konaklama Denize sıfır Mavisu Resort Otel bahçe odası konaklama 

3.Gün/  TUZ GÖLÜ AYDINCIK PLAJI- DEREKÖY -DENİZ -GÜNEŞ -KUM -HEDİYELİK ALIŞVERİŞ  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısının ardından  isteyenlerle İlk olarak Aydıncık (Kefaloz ) Plajı geçiyoruz. (Şezlong, şemsiye ücretlidir.) (İstemeyenler otelde kalıp deniz keyfine devam edebilir) 

Aydıncık Koyunda Deniz keyfine burada tüm gün devam ediyoruz. Günboyu denize girebilirsiniz. Güneşlenebilirsiniz, Sörf ve Kitesörf yapanları izleyebilirsiniz. Özellikle Aydıncık koyunda serbest öğle yemeğinde deniz ürünleri veya dağlarda kekikle beslenen koyun ve keçilerin etlerinden yapılan lezzetleri tadmanızı tavsiye ederiz. Aydıncık koyunun hemen yakınında bulunan Tuz gölünde cilde yararlı olan, çamur banyosu yapabilirsiniz. Kokusu her ne kadar hoş olmasa da sonuç yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için çamura bulanmaya değer.  Akşam üzeri aracımıza binip otele geçmeden önce Gökçeada merkezde Alışveriş için sizleri burada serbest bırakıyoruz; dileyenler ada kekiği, organik sertifikalı süt ürünleri, ekolojik zeytinyağı, salça, keçi sütlü sabunlar, zeytin, peynir, et ürünleri, bademli kurabiye, adaya özgü ev reçelleri gibi yerel ürünlerden alabilirler.Sonrasında alışverişimizi bitirip çamaşırhanesi, evleri, kiliseleri ile Dereköy gezisi  yapıyoruz. (Dereköy eskiden 1950 hanesiyle Türkiye'nin en büyük köyü iken şimdilerde evlerin bir çoğu yıkılmış durumda) Zamana karşı direnen evleri ve sokakları geziyoruz. Ardından otelimize geliyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği Açık Büfe otelimizde. Konaklama Denize sıfır Mavisu Resort Otel bahçe odası konaklama    

4.Gün/  GÖKÇEADA -DENİZ -GÜNEŞ -KUM -SERBEST ZAMAN-İSTANBUL    

Kurban bayramı Gökçeada turumuzda Gökçeada'da son günümüz, Otelimizde  alacağımız açık büfe kahvaltının ardından öğlene kadar deniz imkanlarından faydalanıyoruz. ( Feribot yoğunluğuna bağlı olarak otelden ayrılma saatimiz değişebilir)  Feribot saatimize bağlı olarak otelden ayrılıp  feribot  sırasına girmek üzere kuzulimanı iskelesine hareket geçiyoruz. Daha sonra iskeleye geçiyoruz ve feribot saatimiz geldiğinde feribota binip Gökçeada ile vedalaşıyoruz. Normal trafik koşullarında gece 24.00-00:30 civarı İstanbul'dayız. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle... 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber  tur programının akışında değişiklik yapabilir. 

Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

Diğer  Kurban bayramı Turları, Kurban bayramı tur, Kurban bayramı Gezileri, Kurban bayramı gezi için tıklayınız..    

 

 Gökçeada

Gökçeada Sahilleri 

 

Gökçeada Bademli Köyü

 

 Gökçeada 

 

 

 

 TURUN FARKI :

Kültür, Doğa  ve Deniz keyfi Gökçeada 4 Gün boyunca denize, güneşe, doğasına hayran kalacağınız dinlendirici, sakin mekanları seviyorsanız tam size göre bir tur. Gökçeada 2 günlük tura katılıp denizin tadı damağında kalanlara ayrıca öneriyoruz.Otelimiz denize sıfır Mavisu Resort Oteldir İstediğiniz an odanızda dinlenmeye çekilebilir. İstediğiniz an deniz aktivitelerinden faydalanabilirsiniz. Turunuzu satın alırken merkezdeki otellerdemi deniz kenarında denize sıfır otelmi dikkat etmenizi öneririz.

KONAKLAMA
  
Gökçeada Mavisu Resort Otel Bahçe odası : Tüm odalarda oda içerisinde wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma makinası, klima,Tv bulunmaktadır. Otelimiz denize sıfır konumdadır. Gökçeada'da yer alan bu deniz kenarı oteli şezlong ve şemsiyelerle donatılmış özel bir kumsala sahiptir. Bahçe odalarda konaklanılır. Bahçe içerisinde Odalar geniş ve ferah ve denize yürüyüş mesafesindedir. )
 
Şehir merkezindeki otellere göre avantajı : Güzel ve tertemiz bir deniz, kendine ait plaj, sakin ve sessizdir. Şezlong ve şemsiye ücretsizdir. İstediğiniz an otelinizde günboyu denize girebilir, istediğiniz an dinlenceye çekilebilirsiniz. 
 
Otelle ilgili bilgiye booking.com araştırabilirsiniz.
mavisuresort.com
 

KİMLER KATILABİLİR
Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir. 
TUR FİYATI
    
 
    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 yaş

Sngl (Tek kişilik oda)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

999.-TL

899.-TL

1.300.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

945.-TL 

845.-TL

1.250.-TL

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. Yoğun sezonda Tek kişilik oda müsaitlik durumuna göre kabul edilmektedir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım ,
  • Rehberlik , 
  • 3 gece Yarım Pansiyon Denize Sıfır Gökçeada Mavisu Resort Otel bahçe odası konaklaması
  • 3 Açık büfe sabah kahvaltısı,  
  • 3 Açık büfe Akşam yemeği, 
  • Feribot geçişleri, (Kabatepe -Gökçeada / Gökçeada- Kabatepe Feribot Geçiş ücretleri)
  • Program dahilinde Köy Gezileri, (Dereköy, Tepeköy, Zeytinli, Eski Bademli, Yeni Bademli, Yıldız Koyu, Kaleköy )
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Dostluk ve Güleryüz ...

Tur Ücreti Dışındakiler:
Yolda alınan yemek ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri , İlk gün kahvaltı, öğle yemekleri , akşam yemeğindeki içecekler

ULAŞIM
Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre ile  16 vaya  19 kişilik Mercedes Sprinter Minübüs,  27 kişilik İsuzu Novo veya -31 kişilik Otokar Sultan veya İsuzu Turkuaz midibus  araçlar kullanılır. Araç yerleşme planında sağ, sol, ön, arka, koridor, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.  

 

İstanbul-Gökçeda arası yaklaşık  300 km.(5-6 saat)

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI
Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada taksitli ödeme yapmak isterseniz ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

   
 
YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

 

* Akşamları  Rüzgarlı ve Serin olur yanınıza mutlaka kollu bir hırka vb. alın.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.
*Mayo, şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)
*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

·           Pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

 

 

   

 

 

Kaynak : Kurban Bayramı Gökçeada turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 21.08.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: