Kurban Bayramı Batı Karadeniz Sinop Turu 31 Ağustos -03 Eylül 2017

Anasayfa » Kurban Bayramı Turları » Kurban Bayramı Batı Karadeniz Sinop Turu 31 Ağustos -03 Eylül 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kurban Bayramı Batı Karadeniz Sinop Turu 31 Ağustos -03 Eylül 2017

"Kurban Bayramı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kurban

 

KURBAN BAYRAMI BATI KARADENİZ -SİNOP TURU

 

KURBAN BAYRAMI BATI KARADENİZ SAFRANBOLU -KASTAMONU -AMASRA -SİNOP TURU

Tur Tarihleri : 31 AĞUSTOS -03 EYLÜL 2017 ( 30 Ağustos gecesi hareket) Tur süresi : 4 gün-3 gece 

 

****GİDİŞ -DÖNÜŞ ULAŞIMLAR, REHBERLİK,

3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA, 3 AÇIK BÜFE KAHVALTI, 3 AKŞAM YEMEĞİ, OTOPARK VE OTOBAN ÜCRETLERİ, SİNOP GEZİLERİ DAHİL TUR ****

 

GEZİLECEK YERLER : 

KASTAMONU -NASRULLAH MEYDANI -LİVAPAŞA KONAĞI -ŞERİFE BACI ANITI -YÖRESEL LEZZETLER -SİNOP - SİNOP -HAMSİLOS FİYORDU -AKLİMAN -İNCEBURUN -SİNOP CEZAEVİ MÜZESİ -SİNOP ARKEOLOJİ MÜZESİ -MAKET KOTRA YAPIM ATÖLYELERİ -SİNOP -DADAY AT ÇİFTLİĞİ -AMASRA -KUŞKAYASI YOL ANITI -BAKACAK TEPESİ -AMASRA KALESİ -MÜZESİ -LİMANI -İSTANBUL    

Rezervasyonlarınızda gecikmemenizi öneririz.  

TUR PROGRAMI

 

1.Gun / 30 Ağustos Akşamı Batı Karadeniz Sinop Turu için İstanbul'dan hareket;  

22:30 : İncirli Alfemo Önü Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

23:00 Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü 

23:30 : Kadıköy Evlendirme dairesi Önü 

01:00 : İzmit otogar önü

2.Gün/ 31 Ağustos SAFRANBOLU -HÜKÜMET KONAĞI –SAAT KULESİ –HIDIRLIK TEPESİ –KRİSTAL TERAS

 

İstanbul'dan  belirtilen saat ve yerlerden hareket ile sizleri aldıktan sonra Bolu Gerede Karabük güzergahını izleyerek Kurban Bayramı Batı Karadeniz Safranbolu Sinop turumuza başlıyoruz. 

Müze Kent Safranbolu'ya varışımızın ardından serbest sabah kahvaltısı ardından Yörük Köyü ile gezimize başlıyoruz. Ardından Eski Safranbolu merkeze geçiyor Hükümet Konağı ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale mevkiini görüyor ve  Hıdırlık tepesine çıkıp fotoğraflıyoruz.

Ardından Rehberimizle  Tarihi Safranbolu gezimize başlıyoruz. Safranbolu ruhunu hissedebileceğimiz sokaklardan geçerek Kaymakamlar eviCinci Hanı ve Hamamıİzzet Mehmet Paşa CamiiKöprülü Mehmet Paşa Camii'ni gezip, Rehberimizden avlusundaki Güneş saati hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde size önerimiz Etli yaprak sarma, Mantı, Perohi, Erişte, gözleme, su böreği, safranlı lezzetler vs.

Öğle yemeği ardından Tarihi Safranbolu evlerini gezdikten sonra Tokatlı KanyonuKristal Teras gezilerimizi yapıyor ve fotoğrafladıktan sonra Kastamonu'da konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kastamonu otelimizde. 

3.Gün/ 01 Eylül KASTAMONU -NASRULLAH MEYDANI -LİVAPAŞA KONAĞI -ŞERİFE BACI ANITI -MÜNİRE MEDRESESİ -YÖRESEL LEZZETLER   

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Kurban Bayramı Batı Karadeniz Sinop turumuzda Kastamonu gezimizi yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Kastamonu Kastamonu şehir içi gezimize başlıyoruz. 

Kastamonu’da Cumhuriyet Meydanı, Nasrullah Meydanı ve camii, Şerife Bacı Anıtı, Liva Paşa Konağı ve Etnoğrafya Müzesi ve Münire Medresesinde El sanatları çarşısında ünlü el dokumaları yöreye özgü dibek kahvesi, çekme helvası, eğşi vb. alışverişi için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde Kastamonu'ya özgü yöresel lezzetleri tadıyoruz. Sizlere önerimiz Folklorik değerlerimizin bir parçası olan yöreye has yemeklerden Ecevit çorbası, Pastırmalı Ekmek, Hindi Etli Banduma, Tirit, Etli Yaprak Sarması, Kaşık helva, Döner olacak. Yemek sonrasında serbest zaman veriyoruz.  Fotoğraf çekebilir, tarihi havayı soluyabilir, kendinizi dinleyebilirsiniz. Ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kastamonu otelimizde. 

 

4.Gun / 02 Eylül SİNOP -HAMSİLOS FİYORDU -AKLİMAN -İNCEBURUN -SİNOP CEZAEVİ MÜZESİ -SİNOP ARKEOLOJİ MÜZESİ -MAKET KOTRA YAPIM ATÖLYELERİ

Sabah otelimizde alacağımız açık Büfe kahvaltı ardından Sinop'a hareket ediyoruz. Eşşsiz doğal güzellikleripırıl pırıl denizisevimli limanı ve balıkçı lokantalarıyla modern Sinop’u gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Sinop yarımadasının çevresini dolaşırken Türkiye’nin en kuzey noktası İnceburuna geçip yolumuz üzerinde kilometrelerce uzunluğunda şerit gibi uzananan Sarıkum sahilini seyre dalıyoruz.  Sonrasında yemyeşil doğasıormanıdenizin nehir gibi kara içine girdiği Türkiye’nin tek fiyordu Hamsilos koyuna varıyoruz. (Akliman ve Hamsilos Fiyordu 1991 yılında 1.derece doğal sit alanı ilan edilmiştir. Dünyada sadece Norveç ve Sinop’ta bulunan olağanüstü doğa harikası oluşumu) Burada vereceğimiz fotoğraf molası ardından Sinop’un güzelliklerini görmeye devam ediyoruz. Şehir merkezine dönüp Pervane MedresesiEtnoğrafya MüzesiArkeoloji müzesi ve ardından Alaattin Camiini gezip bir dönem birçok ünlünün kaldığı ve şimdi müze haline gelen Tarihi Sinop Cezaevini geziyoruz. Limanda ekstra öğlen yemeği Sinop mantısı ve balık molasından sonra  Sinop’un meşhur maket kotra yapım atölyelerini gezip alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında konakladığımız otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kastamonu otelimizde. 

5.Gün/ 03 Eylül DADAY AT ÇİFTLİĞİ -KASTAMONU -AMASRA -KUŞKAYASI YOL ANITI -BAKACAK TEPESİ -AMASRA KALESİ -MÜZESİ -LİMANI -İSTANBUL 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Kurban Bayramı Batı Karadeniz Sinop turumuzun son günü. Otelimizden çıkış yapıyoruz. İlk gezi noktamız Daday'da At Çiftliği gezimiz. Çiftlikte serbest zaman ardından (ata kısa süreli binme, kahve keyfi, yürüyüş vs.) ardından; 

Bartın üzerinden Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Çeşmi-Cihan (Dünyanın Gözü) olarak nitelendirilen limanı ve balığıyla ünlü Karadeniz’in şirin beldesi Amasra’ya geliyoruz. Yol üzerinde Kuşkayası Yol Anıtını görüyor ve Bakacak Tepesinde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Amasra Kalesini, surlar, oymacılar çarşısını ve limanı geziyoruz. Sonrasında  Öğle yemeğimiz(Ekstra) tabiiki muhteşem balık, tablo niteliğinde meşhur Amasra salatası. Yemek sonrası alışveriş için serbest zaman verip Amasra’dan istemeye, istemeye ayrılıyoruz .Serbest zaman ardından İstanbul'a dönüş yolcuğuna geçiyoruz. Normal trafik koşullarında gece 23:30/ 00:00 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.

Diğer KURBAN BAYRAMI GEZİLERİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

  

 urla enginar festivali turları  urla enginar festivali turları
urla enginar festivali turları urla enginar festivali turları

 

HAREKET NOKTALARI ve SAATLERİ :

Kurban Bayramı Batı Karadeniz Sinop Kastamonu turu Akşamı İstanbuldan Hareket

 

22:30 : İncirli Alfemo Önü  

23:00 : Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü 

23:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü )  

01:00 : İzmit Otogar Önü

 

AKTİVİTELER :

Tarih, Kültür, deniz  ve Doğayla içiçe bir program sizler için hazırladık. 

KONAKLAMA :

  

Kastamonu 3* standardı Oteller Konaklamalı: Tüm Odalarda uydu yayını olan LCD televizyon, telefon, kablosuz internet bağlantısı, minibar, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

 

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI : 

 
 
 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı

(2 ve 3kişilik odada Kişibaşı)

 

06-12 yaş

 

Tek Kişilik Oda

(sngl oda)

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

725.-TL 625.-TL 975.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

695.-TL 595.-TL 945.-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ulaşım ,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik , 
 • 3 gece Kastamonu 3* standardı Oteller Konaklama,
 • 3  sabah kahvaltısı otelde açık büfe ,
 • 3 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe 
 • Program dahilinde Safranbolu Sinop Kastamonu Ilgaz Çevre gezileri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Otopark ve otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri , 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri , kişisel harcamalar, minibar harcamaları 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.

Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.   

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*İnceden kalına doğru giyim tarzı.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil 

ULAŞIM:

 

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  D2 Yetki belgeli Lüks yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre  46 kişilik gruplarda Safir, MAN, Travego, Tourismo otobüs, 27 veya 31 Kişilik İsuzu Turkuaz , Novo, Otokar- Sultan Minibüs ile seyahat edilmektedir. Araçlarda oturma planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ

         

 • Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız yaşayacak.·         
 • Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         
 • Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         
 • Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

   

 

 

 

 

 

 

Kaynak : kurban bayramı batı karadeniz sinop turları
Tür : Diğer Tarih : 20.06.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: