Yılbaşı Uçaklı Butik Batum Turu 29 Aralık -01 Ocak 2019

Anasayfa » Yılbaşı Turları » Yılbaşı Uçaklı Butik Batum Turu 29 Aralık -01 Ocak 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Uçaklı Butik Batum Turu 29 Aralık -01 Ocak 2019

"Yılbaşı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

YILBAŞI ÖZEL BUTİK DOĞU KARADENİZ BATUM TURU 

YILBAŞI BUTİK DOĞU KARADENİZ -BATUM TURU

YILBAŞI TATİLİ, YILBAŞI TURLARI  

BUTİK DOĞU KARADENİZ BATUM TURU

BATUM KONAKLAMALI 

UÇAKLI BUTİK TUR 

UÇAK DAHİL ERKEN REZERVASYON

BUTİK YILBAŞI DOĞU KARADENİZ BATUM TURU 

Tur Tarihleri : 29 ARALIK -01 OCAK 2019 (29 Aralık Trabzon buluşmalı )  Tur Süresi: 4 Gün- 3 Gece

  ***** 3 GECE BATUM 4* STANDARDI OTEL KONAKLAMALI*****  

UÇUŞ DETAYLARI :

29 Aralık 2018 İst -Trabzon Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları kalkış ve varış 09:45 -11:30

01 Ocak 2019 Trabzon -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 20:05 -21:50
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

*** GİDİŞ -DÖNÜŞ UÇAK, TRABZONDAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 3 GECE BATUM KONAKLAMA, 3 KAHVALTI, BATUM TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 12 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

  

   

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 29 ARALIK 2018 / TRABZON -KEDA MALUNSETİ ŞELALESİ – BATUM       

Siz değerli misafirlerimizle saat 11.00 – 12.00 arasında Trabzon Havalimanında buluşuyor, rehberimizin vereceği bilgilerin ışığında Karadeniz Sahil yolunu takiben Gürcistan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Rize – Arhavi ve Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Gürcistan Batum turumuza St. Aziz Andrew ve Gonia Hisarını görerek başlıyoruz. Tur boyunca kullanacağımız yerel para birimi olan Larilerimizi alıyor, gezimize Keda ile devam ediyoruz. Gürcistan’ın en yüksek şelalelerinden olan Malunseti Şelalesini fotoğraflıyor, Adjara Bölgesindeki bağlarda yetişen üzümlerden üretilen Ojaleshi, Chkhaveri Yerel Şaraplarının tadına bakacağımız KTW Keda Şarap Fabrikasını geziyoruz. Keda turumuzu tamamlıyor otelimize yerleşiyoruz. Odalarımızda dinlendikten sonra rehberimizin yönlendirmesiyle akşam yemeğimizi alıyor, Batum sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Konaklama 4* HOTEL / BATUM

  

02.GÜN/ : 30 ARALIK 2018 / TAM GÜN BATUM ŞEHİR TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltının sonrasında şehir turu için son hazırlarımızı tamamlıyoruz. Uzun uzadıya uzanan sahilleri, Eski Rus yapıları, doğudan batıya uzanan ticaret yolları ve yüz yıllara meydan okuyan tarihi değerleriyle keşfedilmeyi bekleyen Batum’u gezmeye başlıyoruz. Şehir turumuza ilk olarak şehir kuşbakışı izleyeceğimiz Anio Tepesine Teleferik ile çıkarak başlıyoruz. Şehirde gezeceğimiz noktaları rehberimizin anlatımı ile izliyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra 1893 Çarlık Döneminde inşa edilen Virgin Mary Kilisesi ile turumuza devam ediyoruz. Neo-Gotik tarzda inşa edilmiş 3 kubbeli Virgin Mary Kilisesinin gezilmesi sonrasında, , 130 mt yüksekliğindeki Alfabe Kulesi, Neptün Meydanındaki Poseidon Heykeli ve Drama Binası, Memed Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saati, Gürcüler için gücü simgeleyen Medea Heykelinin bulunduğu Avrupa Meydanı, St. Nicolas ve Apostolik Kilisesi, 5700 m2 alanı kapsayan Piazza Meydanı, Batum’daki tek aktif camimiz Orta Camii ve Fener Kulesini gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğini serbest olarak aldıktan sonra, Kurban Said’in başyapıtı Ali ve Nino’nun aşkını anlatan heykeli izliyor, su gösterileri sonrasında otelimize gidiyoruz. Konaklama 4* HOTEL / BATUM

 

03.GÜN/ : 31 ARALIK 2018 / BATUM YILBAŞI KUTLAMALARI

Geç kahvaltının ardından Batum şehir merkezinde; Eski Rus yapıları arasındaki yürüyüşümüzün sonunda serbest zaman veriyoruz. Akşamki eğlenceler için otelimizde dinlenmenin ardından 2019 yılbaşı kutlamaları için rehberimiz tarafından ilginize göre yönlendirme ve bilgilendirme yapılacaktır. Belirlenen saatte otelimizin lobisinde buluşuyor, 2019 Yılbaşı Hoş geldin partileri için Batum Bulvarda organize edilen havai fişek, konser ve görsel aktivitelerle gece geç saatlere kadar eğleniyoruz. Konaklama 4* HOTEL / BATUM

 

 

04.GÜN/ : 01 OCAK 2019 / GEÇ KAHVALTI SONRASI -İSTANBUL'A UÇUŞ 

 Otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından Türkiye’ye dönüş için araçtaki yerlerimizi alıyoruz. Sarp Sınır Kapısındaki işlemlerimizin ardından Çay Fabrikası ve Sürmene Bıçakçısında vereceğimiz molaların sonrasında sizleri Trabzon Havalimanına transfer ediyoruz. Bir başka Folklorik Turizm gezimizde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

30 Aralık Sabahı  Trabzon Havaalanında buluşma

Gidiş :  29 Aralık sabahı  Pegasus Havayolları 09:45 İstanbul -Trabzon seferi ile Trabzon'a hareket. Havaalanı buluşma.

Dönüş :  01 Ocak akşamı : Pegasus Havayolları 20:05 Trabzon -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. Pegasus Uçak bileti haricinde havayolları tercih edenler yukarıdaki önerilen uçuşları kullanabilirler.

Farklı illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir.) 

Not: Uçaklarda yoğunluk nedeniyle Yukarıda belirtilen saatler harici uçak bileti temin edebilecek yolcularımız kendi imkanları ile Trabzon'a ulaşmaları gerekmektedir.

HATIRLATMA : 

 • Rehberimiz Grubumuzu Trabzon havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  ve Dönüş Check–in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

GÜRCİSTAN SEYAHATİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER   

 • Gürcistan Gezileri İçin Türk Vatandaşları, AB vatandaşları İçin Vize Zorunluluğu Yoktur.   
 • Gürcistan’a T.C Nüfus Cüzdanı ile giriş yapılmaktadır. Seyahatiniz sürecinde Nüfus cüzdanınızı yanınızdan ayırmayınız. Dilerseniz Pasaportla da Giriş Yapabilirsiniz. Eğer kimliğiniz eski ise yanınızda pasaportunuzu bulundurmanızı tavsiye ederiz.   
 • Gürcistan’a girişlerde hiçbir kimlik ( Ehliyet, Devlet Memuru Kartı, Emekli Kartı… Vb.) Nüfus Cüzdanı yerine geçmez.   
 • Yeni kimlik kartı için başvuru yaptıysanız, size verilen geçici kimlik belgesi ile geçiş yapamazsınız. Yeni kimlik kartınızın gelmesini beklemek zorundasınız veya Pasaportunuz ile giriş yapabilirsiniz.  
 • Eski, yıpranmış, deforme olmuş, soğuk damgası ( Mührü ) gözükmeyen, 8 yıl ve öncesine ait nüfus cüzdanlarıyla Türk ve Gürcü Gümrükleri pasaport noktalarında geçişinize izin verilmemektedir.  
 • 18 yaşından küçük çocuklar anne ve baba yanında kimlikle gümrük geçişi yapabilirler.  
 • 18 yaşından küçük çocukların anne ve babadan biri yanında bulunmazsa noterden Muvafakatname ile gümrük geçişi yapabilirler.  
 • Gürcistan turlarımıza katılacak çocuklarımızın (bebeklerde dâhil) kimliklerde fotoğraf bulunması zorunlu tutuluyor. Fotoğrafı bulunmayan çocukların geçişlerine izin verilmiyor.  
 • Ülkeye girişlerde et ve süt ürünleri kesinlikle kabul edilmiyor.  
 • Gürcistan Hükümetinin 2014 yılında almış olduğu kararda yasaklı ilaçlar kapsamında içerisinde uyuşturucu ve psikotrop madde ihtiva eden ilaçların ülkeye girişleri yasaktır. ( Dolarin, A – Ferin, Benical, Raydol... Vb. ) .         
 • ÖNEMLİ NOT: Burada Tur Boyunca Kullanacağınız İlaçları Kutuları ile değil adet olarak yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Bavullarda değil el çantanızda taşımanız önerilir.  
 • Ülkeye girişlerde gümrük mevzuatı gereği 30,000 Lari ve üzeri karşılığı olan para ya da altın bulunduran kişilerin beyanda bulunmaları gerekiyor.
 • Gürcistan’dan Türkiye'ye giriş yaparken eşya (alkol veya sigara vb.) getirebilmek için en az 72 saat gitmiş olduğunuz ülkede bulunmak zorunluluğu vardır. 72 Saat kalacağımız için belirli kota kadar, gümrük mevzuatına uygun alkollü alkolsüz içecekler, eşyalar ve sigara getirebilirsiniz.  
 • Kapılarda ve gümrüklerde sizlere emanet paket vermek isteyenler olduğu takdirde lütfen paketleri almayınız.   
 • KKTC vatandaşları AB pasaportu taşıyorlarsa vize mevzuatına göre hareket etmek zorunda, Türk kimliği taşıyorlarsa sadece kimlikle giriş yapabilirler.
 • Suriye ve Kuzey Irak Vatandaşları Gürcistan’a giriş yapamazlar.  
 • Yoğun tatil dönemleri ve resmi tatillerde yaşanacak yoğunluk nedeniyle Gürcistan Sınır Kapılarında hem yaya hem de araç kuyrukları oluşuyor. Bu dönemlere dikkat etmekte yarar var.  
 • Türkiye’nin de yer aldığı 94 ülkenin vatandaşları için 180 gün içinde 90 gün vizesiz kalış süresi sınırlaması kaldırılmış, böylece vatandaşlarımızın Gürcistan’da vizesiz olarak kalış süresi bir yıla çıkarılmıştır.  
 • Nüfus Cüzdanı veya Pasaport ile yurtdışı gezilerimize katılacak misafirlerimiz için tur düzenleyeceğimiz ülkeler ve gümrüklerindeki en son düzenlemeler, yasalar ve uygulamaların katılımcılarımızın takiple mükellef olduklarını bildirmekle birlikte misafirlerimizin yurtdışına çıkışlarında resmi makamlar tarafından çıkışınıza izin verilmemesi veya engellenmesi tamamen kişisel sorumluluğunuzdur.

OTELLER : 

4* Batum otelleri Tüm odalarda duş,wc, saç kurutma, TV (Yoğunluk olması durumunda benzeri otellerde konaklama yapılabilir.) 

 

TUR FİYATI : 

UÇAK DAHİL FİYATLARIMIZ:  

 

TUR ÜCRETİ

UÇAK DAHİL PAKET..

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 

06-12 Yaş Çocuk

 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

1.545.-TL

1.545.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

1.495.-TL

1.495.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Rezervasyon esnasında zorunlu Kişibaşı 10 euro Sigorta ücreti ilave edilecektir. 

 

UÇAK HARİÇ KONTENJAN AÇILMIŞTIR.

(Farklı illerden katılım isteyenler için)

 

TUR ÜCRETİ :

 UÇAK HARİÇ 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

06-12 yaş çocuk Tek Kişilik Oda

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

1.195.-TL 1.195.-TL 1.540.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

1.145.-TL 1.145.-TL 1.490.-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Rezervasyon esnasında zorunlu Kişibaşı 10 euro Sigorta ücreti ilave edilecektir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR : 

 

 • Ana Ulaşım Uçak,
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Hizmetimiz Trabzon Havaalanı başlar, Trabzon havaalanı biter. (Her ilden katılıma açık bir turdur. İstanbul dışından başvuranlar uçak hariç satın alabilirsiniz.)
 • 3 Gece Batum 4* Standardı Otelleri Konaklaması
 • Otellerde alınacak 3 sabah kahvaltısı Açık büfe,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik hizmeti (Türkçe ve Gürcüce),
 • Ören yeri girişleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Milli park ve otopark giriş ücretleri,
 • Tüm çevre gezileri,
 • Araç içi Yöresel İkramlar,
 • Dostluk ve Güleryüz... 

 

 • Tur Ücreti Dışındakiler: Tüm öğle ve Akşam yemekleri, Batum’daki Yılbaşı Eğlencesi ( Otellerde veya Eğlence Merkezlerinde ) Sokak Eğlencesi ücretsiz, Türsab seyahat sigortası (zorunlu 10 Euro Rez.esnasında tahsil edilir.) tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.  

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER:

Tur programımız çoğunlukla yaylalarda geçeceği için güneş ısınları ile biraz hasır neşir olacağız:) Onun İçinYanınızda Getirilmesi gerekenler diye küçük bir liste hazırladık. Faktörlü güneş kreminiz (  +18 veya +20 faktör ), Güneş Gözlüğünüz, Polar mont veya kazak, Rahat yürüyüş pantolonu, Yürüyüş Ayakkabınız, Fotoğraf Makinesi  ( yedek pil veya sarj aleti / yedek kartlarınız ), Şort ve Deniz havlusu ( denize ve Nehirlere girmek için ).  Kişisel Eşyalarınız ve İlaçlarınız,Günlük eşyalarınız için Küçük  sırt çantası,  

ULAŞIM:

 

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım uçak dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.  

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :   

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek   

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.   

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.  

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

      

 

Kaynak : yılbaşı butik doğu karadeniz batum turu turları
Tür : Diğer Tarih : 29.12.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: