Yılbaşı Lapland Turu Direk Uçuş 29 Aralık-01 Ocak 2019

Anasayfa » Yılbaşı Turları » Yılbaşı Lapland Turu Direk Uçuş 29 Aralık-01 Ocak 2019
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Lapland Turu Direk Uçuş 29 Aralık-01 Ocak 2019

"Yılbaşı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

YILBAŞI LAPLAND TURU

                      

  LAPLAND ‘’KUZEY IŞIKLARI’’

****DİREKT UÇUŞ İLE!

  **** TORNIO (3)

2 FARKLI ÜLKEDE 2 AYRI YILBAŞI KUTLAMA ŞANSI !!

FREEBIRD HAVA YOLLARI YILBAŞI ÖZEL SEFERİ İLE

29 ARALIK 2018 – 01 OCAK 2019

3 GECE / 4 GÜN

 

Tur Tarihleri : 29 ARALIK-01 OCAK 2019 Tur süresi :  4 gün -3 gece

 UÇUŞ DETAYLARI :

29 Aralık 2018 IST-RVN FHY 927 Kalkış 10.15 – İniş 13.25
 01 Ocak 2019 RVN-IST FHY 928 Kalkış 13.25 – İniş 18.35 
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir. 

LAPLAND GEZİMİZ HAKKINDA :

Husky Kızakları, Ren Geyikleri ve Noel Baba; Masalsı bir yolculuk.. Sevdiklerimize onları ne kadar önemsediğimizi masalsı bir şekilde söyleyebilmek için, Santa Claus Köyü’nde ziyaret ettiğimiz Noel Baba’nın evinden sevdiklerimize kartpostal gönderme mutluluğu. Santa Claus köyündeyken, Kutup Çizgisi'ni geçerek fotoğraf çektirme fırsatı. Belki çocukluğumuzda Noel Baba’nın varlığıyla kandırılmadık ama tüm çizgi filmlerde Ren Geyikleri ve Noel Baba’nın arkadaşlaığını görüp gerçek olmasını istedik. Şimdi Ren Geyiği Çiftliğini ziyaret ederek bu Ren Geyikleri ile kızak yapma şansı. Yüzyılardır kızak çekme, rengeyiği bekçiliği görevlerinde yer alan Husky’lerin çektiği kızakları kızak yapma ve onlarla arkadaş olma keyfi. Kemi'de her yıl yeniden yapılan Snow Castle ve büyüleyici güzelliğe sahip buzdan heykeller. Bölgeden çıkartılan ve birçok değerli taş ve mineral çeşitine ev sahipliği yapan Gemstone Gallery'de gezileri

        

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : İSTANBUL -ROVANIEMI -TORNİO  / 29 ARALIK 2018 CUMARTESİ

 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 10.15’de Freebird Hava Yolları’nın FHY 927 sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13.25’de varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Kuzey Kutbu Geçiş Sertifikası” da alacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Serbest zamanın ardından Tornio’daki otelimize hareket ediyoruz.  Konaklama Tornio’daki otelimizde.   Gezimizin birinci, ikinci veya üçüncü gecesinde yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı Turunda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir. Kuzey Işıkları Avı: 35 € kişi başı (Bir sıcak içecek dâhil)

 

02.GÜN/ : TORNİO  / 30 ARALIK 2018 PAZAR

 Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken Türklerin de geleneklerinde olan Şamanların hikâyelerini dinleyeceksiniz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket. Bu turumuzun ardından misafirlerimiz yine rehberimizin eksta olarak düzenleyeceği Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu) için yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saat süren donmuş göllerin üzerinde, ormanların arasında sürüş deneyimi yakalayacağınız bir tur. Geceleme Tornio’daki otelimizde. Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli): Yetişkin: 240 €/kişi başı /00-11 Çocuk: 210 €/kişi başı. Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 1 Saat (1 araçta/2 kişi) Yetişkin: 125 €/kişi başı, Çocuk (00-11 Yaş): 85 €/kişi başı Not: (Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler) Gezimizin birinci, ikinci veya üçüncü gecesinde yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı Turunda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir. Kuzey Işıkları Avı: 35 € kişi başı (Bir sıcak içecek dâhil)

 

 

03.GÜN/ : TORNİO / 31 ARALIK 2018 PAZARTESİ

 Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, Buz Otel, Buz Kilise gibi yerleri içinde bulunduran her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Snow Castle turuna katılabilirler. Ardından dileyen misafirlerimiz yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiz Buz Kıran gemisi turuna katılabilirler. Bu turumuzda buz kıran gemimize bineceğiz. Unutulmaz bir yolculukla buzların arasından ilerleyip Kuzey Deniz’inde gezineceğiz. Ayrıca isteyen misafirler özel kıyafetler ile denize girebilirler. Gemide sıcak çorba ve çay-kahve ikramı olacaktır Snow Castle Turu:  Yetişkin:  50 kişi başı Buz Kıran Gemisi Turu: 350 € kişi başı (Bu tura 12 yaşından büyük çocuklar ve boyu min 145cm’den uzun olan kişiler katılabilirler)   Yeni yılda siz misafirlerimize bir sürprizimiz var. Aynı gece 2 yılbaşı kutlama şansımız olacak. Yeni yıl parti ve gösterisi için önce Finlandiya-Tornio’daki kutlamaya katılacak, meydanda kurulacak olan platformda Finli müzik gruplarını dinleyeceğiz. Ardından bir yeni yıl kutlamasını daha İsveç kısmında gerçekleştireceğiz. Yeni yılın siz ve sevdiklerinize sağlık ve bol mutluluk getirmesi dileklerimiz ile..     Gezimizin birinci, ikinci veya üçüncü gecesinde yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı Turunda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir. Kuzey Işıkları Avı: 35 € kişi başı (Bir sıcak içecek dâhil)

 

 

  

04.GÜN/ : TORNİO -ROVANIEMI -İSTANBUL / 01 OCAK 2019 SALI 

 Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 13.25’de Freebird Havayolları’na ait FHY 928 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 18.35’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

 

 

 

   

OTELLER :

 

 

 

 Park Hotel Tornio – 4**** http://www.phtornio.fi/en/

  Olof Hotel Tornio – 4**** http://www.hotelliolof.fi/ 

  Mustaparta Hotel Tornio – 4**** http://mustaparta.fi

 

 

TUR ÜCRETİ :

   Park Hotel Tornio – 4**** 

   

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

0-01 Yaş 02-12 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 889 EURO  50 EURO  799 EURO  1.188 EURO
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 02-11 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

TUR ÜCRETİ :

    Olof Hotel Tornio – 4**** http://www.hotelliolof.fi/ 

   

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

0-01 Yaş 02-12 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 889 EURO  50 EURO  799 EURO  1.1238 EURO
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 02-11 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

 

TUR ÜCRETİ :

     Mustaparta Hotel Tornio – 4**** http://mustaparta.fi

 

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

0-01 Yaş 02-12 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ PEŞİN FİYATINA TAKSİTLİ

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 939 EURO  50 EURO  849 EURO  1.338 EURO
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 02-11 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.

 

***NOT*** : Finlandiya’da resmi hotel yıldızlama sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları baz alınarak verilmiştir.

 

  KARLI VE KÂRLI EĞLENCE PAKETİ !!!

Kayıt sırasında alınması durumunda

Husky Turu & Ren Geyiği Turu + Snowmobile Safari Turu (1 saat) alan misafirlerimize ‘’Kuzey Işıkları Avı Turu’’ ÜCRETSİZ

Yetişkin: 345 Euro

00 – 10,99 Yaş Çocuk: 295 Euro

 

VİZE HAKKINDA :

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Folklorik Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Pasaportunda KKTC’ye giriş damgası olanlar Yunanistan’a giremezler. Not: Yunanistan’ı ziyaret edecek kişilerin pasaportlarının, ziyaret ayı da göz önünde bulundurulacak şekilde, 2005 yılından sonra alınmış olması gerekmektedir. (10 yılı dolmamış pasaport taşımaları gerekmektedir.)

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ —

 • FreeBird Airlines  Özel seferi ile Istanbul – Rovaniemi  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,   —
 • Havalimanı vergileri  —
 • Seçilen otelde 3 gece Oda Kahvaltı konaklama,
 • Santa Clause Village / Noel Babanın Köyü Turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler, 
 • Seyahat Süresince Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti      

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ —  

 • Vize ücreti 
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, — 
 • Ekstra turlar
 • Ek bagaj ücreti
 • Seyahat sigortası

SIKÇA SORULAN SORULAR

Lapland Turu çocuklar için uygun bir turmudur?

Tüm Dünya’dan her sene bu dönemlerde aileleriyle birlikte yüzbinlerce çocuk misafir gelmektedir.Bunun sebebi Noel Baba ile tanışmaları ve başka yerde yaşaması zor deneyimler olan Ren Geyiği ve Husky Köpekleri ile vakit geçirme şansları başlıca sebepleri olarak sayabiliriz.

Havanın soğuk olması seyahati ne kadar etkilemektedir?

Hava sıcaklığı çok düşük ve devamlı kar üzerinde olacağınızdan buna göre kendi kıyafetlerinizi getirmeniz gerekir fakat yapacağınız aktivitelerde sizlere özel termal kıyafetler verilecek olup bunlarla soğuk havadan etkilenmeyeceksiniz.

Kuzey ışıklarını kesin görebilecekmiyiz?

Kuzey ışıkları bir doğa olayı olduğundan hiçbir şekilde garantisi olamaz fakat tur tarihimiz Kuzey Işıklarının en sık görüldüğü Aylardan Ocak ve Şubat ayında olduğundan şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz.  

Sağlık Finlandiya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

Vize Bilgileri Finlandiya Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. Finlandiya: Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Gezi Zamanlaması Finlandiya kar ve buz ile ünlenmesine karşın yaz ayları sıcak ve güneşli geçmektedir. Hatta zaman zaman ilkbahar ve sonbahar da umulduğundan daha sıcak geçmektedir. Finlandiya esas karlı ve buzlu zamanını Kasım’dan Mart’a kadar süren kış döneminde yaşar. Bu dönemde sıcaklıklar –20°C’ye kadar düşebilir. Ülkenin kuzey kesimlerinde bu süre Ekim’den Mayıs ortasına kadar uzayabilir. Finlandiya’da yaz ortasında güneş neredeyse hiç batmaz.

Uçuş Süreleri Programımız  Türkiye’deki şuanda tek direk uçuşlu program olup,İstanbul - Rovaniemi: 4 saat 10 dakika. Rovaniemi - İstanbul: 4 Saattir..

Para Birimi Finlandiya Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi Türkiye ile Finlandiya arasında 1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye, Finlandiya’dan bir saat ileridedir. 

Telefon Kullanımı  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar  Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.Katıldığınız ekstra turlardaki gerekli olan özel kıyafetler  tura katılacağınız gün tarafınıza verilecektir.

  

Yemek Kültürü  Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tadlarına göre hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekanlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.

  

Elektrik  Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://localti.me/helsinki sitesinden görülebilir.

      

Alışveriş Özellikle Santa Claus Village gezisinde hediyelik eşya, yöresel ürünler ve şarap alışverişi yapabilirsiniz.

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

Kaynak : yılbaşı lapland turları
Tür : Diğer Tarih : 29.12.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: