Mardin Turu ( 3 gün -2 gece ) 2018

Anasayfa » Mardin Turları » Mardin Turu ( 3 gün -2 gece ) 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Mardin Turu ( 3 gün -2 gece ) 2018

"Mardin Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Mardin

Mardin -Midyat -Savur -Hasankeyf  ( 3 GÜN / 2 GECE )

Tur Tarihleri:  GRUBUNU OLUŞTUR. SANA ÖZEL TUR KEYFİNİ YAŞA ...  

 

ARA ULAŞIMLAR, HAVAALANI TRANSFERLERİ, 2 GECE BUTİK OTELLERDE KONAKLAMA,

2 AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI, REHBERLİK DAHİL TUR  

GEZİLECEK YERLER

Mardin Deyrul  Zafaran  manastırını,  Kırklar kilisesi, Zinciriye medresesi,  Postahane  binası, Mardin  çarşısı  ve sokakları,  Ulu camii, Kasımiye Medresesi. Midyat, Mor Şarbil  Kilisesi, Midyat Evleri, Mor gabriel  Manastırı, Kaymakamlık Konukevi, Hasankeyf,El Rızk Camii, kale, Artuklu sarayı, Zeynel Bey türbesi, Savur, Savur Bağları, Kalesi ,

Ayrıca Mardin Turumuz En Az 12 Kişilik Gruplara İstenilen Tarihte de Yapılabilir.

TUR PROGRAMI

Buluşma yeri olan Diyarbakır havaalanında,  Rehberimiz sizi karşılayıp asagidaki programa göre tur programı uygulanacaktır. Turumuza uçak bileti dahil değildir. İstanbul dışından katılımcılara da açıktır.

1.GÜN: CUMA DİYARBAKIR - MARDİN - KIRKLAR KİLİSESİ- MERYEM ANA KİLİSESİ-MARDİN MÜZESİ-MARDİN SOKAKLARI- 

Siz değerli misafirlerimizi sabah Diyarbakır hava alanında bölge insanın sıcak konukseverliği ile karşılıyoruz. Gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip yöresel ve unutulmaz meşhur Diyarbakır kahvaltısından yapmak için Sur içine Hasanpaşa hanına gidiyoruz. Meşhur Kahvaltıcılarda alacağımız kahvaltı sonrası Diyarbakır’ı keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız İslam aleminin kutsal 5. haremi olarak bilinen Ulu cami olacaktır. Daha sonra hemen yan sokağında bulunan ve eski bir Diyarbakır evini görmemiz açısından güzel bir örnek olan Edebiyatımızın önemli şairlerinden Cahit Sıtkı Tarancı müze evini ziyaret ediyoruz. Yaya yolumuz üzerinde bulunan Sülüklü handa ateşte pişirilen Türk kahvesinden yudumluyoruz. Daha sonra dünyada eşi benzeri olmayan Diyarbakır surlarının üzerine Keçi burcuna çıkıyoruz. Hatıra fotoğraflarımızı aldıktan sonra Dicle nehrinin kenarından hareketle Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrası Mardin’de ilk gezi durağımız döneminin en önemli eğitim yuvalarından olan Kasimiye medresesi olacaktır. Medresede çeşmenin başında Selçuklu mimarisi ve medrese hakkında rehberimizden alacağımız bilgiler sonra eski Mardin şehir merkezine çıkıyoruz. Gezimizin daha verimli geçebilmesi için tarihi Mardin sokaklarından yürüyüşle Süryani kadim ortadoks kilisesini geziyoruz. Daha sonra cumhuriyet meydanına çıkıyoruz. Ana caddeden hareketle yolumuz üzerin de öğlen yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Şehidiye camisi, Eski PTT binası ve sabancı müzesini geziyoruz. Tarihi abbara geçitlerinden geçerek eski çarşılara çıkıyoruz. Burada Ulu camiyi gezip hemen yan tarafında bulunan ve muhteşem Mezopotamya ova manzarası bulunan Otantic cafe de çay kahvelerimizi yudumluyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru konaklayacağımız Butik otele geçip dinleniyoruz. 

2.GÜN: CUMARTESİ MARDİN - MİDYAT -GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI-DEYRÜLZEFARAN MANASTIRI- DARA HARABELERİ -MİDYAT -     

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası güzel bir Mardin gününe merhaba diyoruz. Aracımıza binip gezimize başlıyoruz. Yolumuz üzerinde Mardin şehir merkezinin genel görüntüsünü görüp hatıra fotoğraflarımızı alıyoruz. Daha sonra yaklaşık 650 yıl boyunca dünyadaki bütün Süryanilerin merkez patrikliğini yapan Deyrulzafaran manastırına geçiyoruz. Burada içeceğimiz safran çayından sonra Manastırın güneş tapınağı, ana kilise bölümleri gibi tarihi bölümleri gezip rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz. Daha sonra kendimizi uçsuz bucaksız Mezopotamya ovasının düzlüğüne bırakıp bölgenin Efes’i olarak bilinen Dara antik Kentine varıyoruz. Önce Necrepol alanını daha sonra köy içindeki su kanalları ve su devasa su sarnıcını görüyoruz. Köyün bu tarihsel zenginliği ve sevimli çocukları hep aklımızda kalacaktır. Buradan ayrıldıktan sonra tarihi ipek yolunun üzerinden geçerek Nusaybin ilçemizi de transit geçip beyaz su vadisinde çağ çağ deresinin kenarında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası zor da olsa bu cennet gibi yerden ayrılıp Midyat ilçemize doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde yurt dışından geri dönüş yapan Süryani vatandaşlarımızın yıkılan evlerinin yerine taştan villaların bulunduğa Kafro köyünü ziyaret ediyoruz. Burada bize ikram edilen Süryani kahvelerimizi içiyoruz. Köyden ayrıldıktan sonra Midyat ilçemizi transit geçip bölgenin ve dünyanın en büyük manastırlarından bulunan Mor Gabriel Manastırını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Midyat Merkeze dönüp birçok dizi ve filmin çekildiği aynı zamanda güzel bir eski Midyat evi olan Devlet Konuk evini ziyaret edip Midyat mimarisi hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Evi dolaşırken terasına çıktığımızda bütün eski Midyat’ı görüp hatırı fotoğrafı çekiyoruz. Tarihi Midyat sokaklarında yapacağımız güzel yürüyüşle ülkemizde gümüş telkari el sanatının kalbi sayılan çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Mardin’de veya Midyat’a konakladığımız otele geri dönüp dinleniyoruz. 

3.GÜN: PAZAR MARDİN -SAVUR KALESİ-KILLIT KÖYÜ- SAVUR EVLERİ- HASANKEYF- DİYARBAKIR 

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltısı sonra Mardin şehir merkezinde son alışverişler için serbest zaman veriyoruz. Belirlediğimiz saatte aracımıza binip gezimize devam ediyoruz. Bu sefer yönümüzü Mardin’in dağlık alanı olan Savur ilçemize çeviriyoruz. Mardin şehir merkezinin küçük bir minyatürü gibi olan şirin ilçemizde Hacı Abdullah bey konağına misafir oluyoruz. Kahvelerimizi yudumlarken bir yandan da ev sakinleri bize konak hakkında bilgiler sunacaktır. Konağın odalarını tanıyoruz. Terasına çıkıp güzel Savur manzarası görüyoruz. Konaktan ayrıldıktan sonra Savur çarşısında yapacağımız kısa yürüyüş sonrası öğlen yemeğimizi Savur çayının kenarında bulunan Perili bahçede alıyoruz. Yemek sonrası buradan ayrılıp Hıristiyanlığın ilk yerleşim yerlerinden olan Kıllıt köyünü ziyaret ediyoruz. Köy muhtarı İlyas amcaya misafir olup isteyen misafirlerimizle Süryani el yapımı şarabından tadıyoruz. Köyün içinde bulunan kiliseyi geziyoruz. Zamanında onbinlerce insanın yaşadığı yer şu anda ki konumu bizleri gerçekten hüzünlendirecektir. Bizi hüzünlendirecek yerden ayrıldıktan sonra yakın bir zamanda sular altında kalma riski taşıyan Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf’e vardığımızda yüksek bir noktaya çıkıp Antik yerleşim alanını, Dicle nehrini, taş köprüyü, el rızk camisi görüyoruz ve çevre hakkında rehberimizden geniş bilgiler ediniyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru buradan ayrıldıktan sonra Batman şehir merkezinden geçerek Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Uçak saatimizin uygunluğuna göre burada vakit geçiriyoruz. Siz değerli misafirlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizlere tekrar teşekkür edip iyi yolculuklar diliyoruz.  

MARDİN TURU (2 gün-1 gece ) için tıklayınız.

Diğer MARDİN TURLARI incelemek için tıkla. 

 

Ayrıca 23 NİSAN MARDİN TURU inceledinizmi 

 

HAREKET  SAATLERİ ve BULUŞMA NOKTASI ÖNERİLEN UÇUŞLAR :

Cuma Sabah  Diyarbakır veya Mardin Havaalanında buluşma  

Gidiş : Cuma sabahı 07:00 ve 07:30 ve 09:05 Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları 07:00 - 07:15 İstanbul -Diyarbakır seferi ile Diyarbakır Havaalanı buluşma.  

Dönüş : Pazar günü Anadolu Jet 21:00 ve 21:00den sonraki uçuşlar  Onur Havayolları 21:40 ve Türk Hava Yolları 21:50  Diyarbakır -İstanbul seferi ile AHL. İstanbul'a dönüş.   

AKTİVİTELER

 

Kültür, Doğa ve  Tarih Turu Mardin bölgesini 3 gün boyunca detaylı gezebileceğiniz bir tur programıdır.

KONAKLAMA
Mardin Butik Otel ve 4* otel Konaklamalı : Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su,Tv, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma bulunmaktadır. )
 
 
TUR FİYATI

  UÇAK HARİÇ FİYATTIR.

TUR ÜCRETİ

UÇAK HARİÇ FİYATTIR.

10-14 KİŞİLİK GRUPLAR İÇİN

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

Tek Kişilik oda (sngl) 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 -9 taksit)

945.-TL

 1.220.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

895.-TL

1.170.-TL

 

Belirtilen fiyat 2 ve 3 kişilik Odada Kişibaşı fiyattır. Bayram ve özel tarihlerde geçerli değildir.

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 06 yaş altı çocuk kabul edilmez.

Fiyata uçak bileti dahil değildir. Her ilden katılıma açık olduğundan uçak bileti dahil edilmemiştir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR VE OLMAYANLAR

Tur Ücretine Dahil Olanlar:
 

  • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar, (Turumuz Diyarbakır havaalanı başlar. Diyarbakır havaalanı biter.Her ilden katılıma açık olduğu için uçak bileti tur fiyatına dahil edilmemiştir.)
  • Havaalanı transferleri,
  • 2 gece Mardin Otelleri Konaklaması, 
  • 2 Açık büfe veya Set Menü Sabah kahvaltısı,
  • Rehberlik,
  • Tüm çevre gezileri,
  • Seyahat Sigortası,
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur Ücreti Dışındakiler:

İstanbul-Diyarbakır Ana Ulaşım, İlk gün Kahvaltısı, Akşam yemekleri, Öğle Yemekleri, Müze ve örenyeri girişleri,Yemeklerde alınacak  meşrubat ve alkollü içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları ,  Yerel Mardin gecesi, bahşişler ve  diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

KİMLER KATILABİLİR

Ciddi Sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

REZARVASYON VE ÖDEME DETAYLARI

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.
Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,

Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER
YağmurlukPolar- rüzgar geçirmez  mont veya polar Bere -Polar veya benzeri olabilir Güneş gözlüğü -Tercihen UV- A ve B Filtreli Fotoğraf makinesi –Yeterli sayıda yedek pil ve film veya  memory card.  Varsa Kişisel İlaçlarınız,  
ULAŞIM

Turkiyenin her ilinden katılıma açık olduğundan ana ulaşım dahil edilmemiştir. Ana Ulaşım Uçak ile olup,  Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz araç ile sağlanır.  

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :

        ·          Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek

      ·          Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.

·          Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.

 

·          Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

 

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla...

 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere

 

     

 

Mardin Turu, Mardin Turları, Mardin gezisi, Hasankeyf turu, Midyat turu, Mardin tatili, Mardine geziler, 23 Nisan Mardin Turu, 19 Mayıs Mardin turu, 29 Ekim Mardin Turu, İstanbuldan Mardin Turları, Mardine gezi

Kaynak : Mardin Turu, Mardin Turları, Mardine turlar
Tür : Diğer Tarih : 04.04.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: