Ramazan Bayramı Eğirdir Isparta Gül Hasadı Sagalassos Turu

Anasayfa » Şeker Bayramı Turları » Ramazan Bayramı Eğirdir Isparta Gül Hasadı Sagalassos Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Ramazan Bayramı Eğirdir Isparta Gül Hasadı Sagalassos Turu

"Şeker Bayramı Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Ramazan

RAMAZAN BAYRAMI EĞİRDİR -KOVADA -YAZILI KANYON -SAGALASSOS -ISPARTA - GÜL HASADI TURU (3 Gün-2 gece)

 

Tur Tarihleri : 15-17 HAZİRAN 2018 (14 Haziran Perşembe gecesi hareket) Tur süresi :  3 gün-2 gece 

GEZİLECEK YERLER 

EĞİRDİR -AKPINAR KÖYÜ-DÜNDAR BEY MEDRESESİ -HIZIRBEY CAMİİ- KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI-ISPARTA -ISPARTA GÜL TOPLAMA HASADA KATILIM 

Rezervasyonlarınızda gecikmemenizi öneririz.

TUR PROGRAMI

 

1.Gun / 14 Haziran Perşembe Akşamı Eğirdir -Isparta turu için İstanbul'dan hareket;  

23:00 : İncirli Alfemo Önü Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

23:30 Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü 

24:00 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü( Otopark çıkışı Işıklar önü ) 

01:15 : İzmit Otogar Önü 

03:30 : Bozuyük Sarar Outlet Avm Önü (Eskişehirden katılmak isteyenler bu duraktan dahil olabilir.) 

2.Gün/ 15 Haziran Cuma EĞİRDİR -AKPINAR KÖYÜ -DÜNDAR BEY MEDRESESİ -HIZIRBEY CAMİİ- EĞİRDİR- KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI-ÇANDIR -YAZILI KANYON -YAZILI KAYA -ADADA ANTİK KENTİ-SÜTÇÜLER -DOĞA GÜZELLİKLERİ  

İstanbul'dan  belirtilen saat ve yerlerden hareket ile Adapazarı-Pamukova-Kutahya-Afyon – Burdur-Isparta üzerinden sabah saatlerinde Eğirdir’e  varıyoruz, Eğirdir’e yaklaşırken, tepeden Eğirdir gölü  bizi  selamlıyor, görenlere “Bu bir  göl değil adeta deniz dedirtiyor.”  Eğirdir’in balkonu konumundaki  Akpınar Köyünde Kahvaltı Molası veriyoruz.(ekstra) Kahvaltımız hazırlanırken bizler Eğirdir gölünü fotoğraflamakla meşgul oluyoruz. Keyifli bir kahvaltı ardından Elma bahçelerinin arasından ilerleyerek Kovada Gölü Milli Parkına varıyoruz. Eğirdir Gölünün güneye doğru uzantısı olan Kovada Gölü, sonradan aradaki dar vadinin alüvyonlarla dolması sonunda bugünkü şeklini almıştır.  Tatlısu levreği(sudak), tatlısu istakozu ve sazandan meydana gelen göl faunası sayı olarak oldukça iyi durumdadır. Kızılçam, meşe, çınar ağaçlarından meydana gelen bitki örtüsü ve parkın tabii güzellikleri Milli Parkın ana kaynak değeri olan açıkhava dinlenme kullanma potansiyeline katkıda bulunmaktadır. Sahanın meydana gelişini hazırlayan karst morfolojisi, bakir doğanın araştırılması, yürüyüş, manzara seyretme, tırmanma ve  kampçılık imkanı sağlamaktadır. Zengin bir bitki örtüsüne sahip Milli Park  içinde  yürüyüş amaçlı hazırlanmış  Patikalardan yapacağımız Yürüyüş bu gezinin en güzel ve keyifli yanlarından  biri olacak. Kovada Gölü Milli Parkı içinde yapacağımız keyifli yürüyüşümüzün ardından  Öğle yemeğimizi(Ekstra)almak üzere Restauranta geçiyoruz. Yemek molamızın ardından  Eğirdir merkezde doğal güzelliği yanında Tarihi mekanları olan,  DÜNDAR BEY MEDRESESİ VE HIZIRBEY CAMİSİ AYASTEFANOZ KİLİSESİ’nide gezip otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.   

 

3.Gün / 16 Haziran Cumartesi ISPARTA -GÜL TOPLAMA -GÜL HASADI ETKİNLİKLERİ -FABRİKA GEZİSİ -GELENEKSEL VE MODERN GÜLYAĞI YAPIMI İZLENMESİ- GÜLLÜ ÜRÜNLER ALIŞVERİSİ  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından (Türkiye’nin bahçesi Isparta’da güller açtı. Bahçeleri ve caddeleri güller süslüyor. Gül hasadı 15 Mayıs’ta başladı. Haziran sonuna kadar sürecek. Sizde; Hasat zamanı uçsuz bucaksız gül bahçelerini görmek, gül kokusuyla ve görüntüsüyle büyülenmek ve sabahın erken saatlerinde, Gül toplayan kadınlara eşlik etmek, gözlerinizi kamaştıran gülleri, çuvallara doldurarak fabrikalara götürmek.Oradan nefis kokulu lokumlarreçeller, kozmetik, temizlik ürünleri olarak çıkısını izlemek  isterseniz bize katılın..) Gülün serüvenini öğrenmek için çıkacağımız yolculuğumuz  sabahın  erken saatlerinde başlıyor.(saat  05:00’de Gülün kokusunu kaybetmeden toplanması gerekiyor. Her sabah şafakta başlayıp güneşin ışıkları yakıcı hale gelmeden, yani en geç saat 10.00’da tamamlanır. Biz bu bu kadar erken kalkmıyoruz tabikiGül bahçelerinin sıralandığı vadilerden geçerken mis gibi gül kokuları ile güne merhaba derken Güneykent Kasabasına varıyoruz. Gül hasatı çiçekleri ve mis gibi kokuları ile sıradışı bir olayı yaşamak üzere  gül toplayan kadınlara eşlik etmek üzere rehberimizle birlikte gül bahçelerindeki yerimizi  alıyor ve güllerimizi topluyoruz. Gül toplama etkiliğimizin ardından  Gül yağı Fabrikası na geçiyor ve fabrika Müdürü eşliğinde  üretim aşamalarını izliyoruz, Fabrikada toplanan güllere yapılan işlemleri görüyoruz. Daha sonra Isparta şehir merkezinde Gül Ürünleri alışveriş için serbest zaman veriyoruz   öğle yemeğinde Isparta’nın meşhur fırın kebabından tadıyoruz.(Ekstra)  Yemek ve serbest zamanın ardından  Astronomi ve tıp alanında eğitim verilen Atabey Ertokuş medresesini geziyoruz (1. Alaaddin Keykubat zamanında, Selçuklu uç kumandanı Ertokuş Bey tarafından Hicri 621 - Miladi 1224 yılında yaptırılmıştır.) Ertokuş Medresesi gezimizin ardından   Türkiye Cumhuriyeti  09. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in köyü olan İslam Köy’deki  Demokrasi  ve Kalkınma Müzesini  geziyoruz ve sonrasında otelimize dönüyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     

 

4.Gün / 17 Haziran Pazar EĞİRDİR-ISPARTA- SAGALASSOS ANTİK KENTİ-AĞLASUN- YAMAÇ EVLER-İSTANBUL'a DÖNÜŞ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Ispartaya hareket ediyor ve yaklaşık  30 dakika sonra  varacağımız Isparta  şehir merkezinden geçerek Ağlasun’a  doğru yolculuğumuz devam ediyor . Yaklaşık  1,5-2 Saatlik bir yolculuğun ardından hiç bir Antik Kentte olmayan  2000 yıldır kesintisiz  akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli  Sagalassos Antik Kentine varıyoruzAğlasun  ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş  en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Agorası ve Yamaç Evleri ile  Sagalassos  tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor bizlere. Saat 14:00 sıralarında bitecek antik kent gezimizin ardından  İstanbul’a hareket ediyoruz. Tahmini olarak gece yarısı  24:00 civarı İstanbul’da oluyoruz. Başka bir Folklorik Turizm turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.   

 

Not: Rehber Hava ve Yol Şartlarına göre programda değişiklik yapabilir.

Diğer 


 

 

Sagalassos Antik Kenti

 

Kovada Gölü

                     Isparta Fırın Kebabı

 

Eğirdir Göl Manzarası

 

Gül hasadı toplayacağımız güller

Adada Antik Kenti

  

AKTİVİTELER :

Tarih, Kültür  ve Doğayla içiçe bir program sizler için hazırladık. 

KONAKLAMA :

  

Isparta, Burdur, Eğirdir Otelleri Konaklamalı: Tüm Odalarda televizyon, telefon, wifi, saç kurutma makinesi bulunmaktadır. 

 

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :  

 

TUR ÜCRETİ :

 

Tur fiyatı (2 kişilik odada Kişibaşı) 06-12 yaş

Tek kişilik oda (Sngl oda)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6-9 taksit)

725.-TL  625.-TL  975.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

695.-TL  595.-TL  945.-TL
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 
 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR ve OLMAYANLAR :

 

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ulaşım ,
 • Rehberlik , 
 • 2 gece 3* Standardı Isparta Otelleri Konaklama,
 • 2  sabah kahvaltısı açık büfe ,
 • 2 Akşam yemeği otelde set Menü  
 • Program dahilinde Isparta Gezisi
 • Eğirdir, Kovada
 • Sagalassos Antik Kenti Gezisi
 • Isparta Gül Hasadı Çevre gezileri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Dostluk ve Güleryüz...

Tur Ücreti Dışındakiler:

Yolda alınan yemek ve içecekler, Kovada Gölü milli park girişi, müze ve ören yeri giriş ücretleri , 1.gün kahvaltı, öğle yemekleri , kişisel harcamalar, minibar harcamaları 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz.

Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.   

     

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*İnceden kalına doğru bir giyim tarzı. Yanınıza mutlaka kollu bir hırka vb. alın.

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil 

ULAŞIM:

 

Ulaşım Aracı :  Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 kişilik İsuzu Turkuaz, Novo Minibüs ile seyahat edilebilir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ

         

 • Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız yaşayacak.·         
 • Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         
 • Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         
 • Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.
 • Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla...

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

 

 

 

Kaynak : Ramazan Bayramı Eğirdir Isparta Gül Hasadı Sagalas
Tür : Diğer Tarih : 26.12.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: