Mersin Narenciye Festivali Turu 17-18 Kasım 2018

Anasayfa » Festival Turları » Mersin Narenciye Festivali Turu 17-18 Kasım 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Mersin Narenciye Festivali Turu 17-18 Kasım 2018

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Mersin

MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ TURU, 

MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ VE TARSUS, SİLİFKE TURU

UÇAKLI BUTİK TUR 

UÇAK DAHİL ERKEN REZERVASYON

BUTİK TUR MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ ve MERSİN, TARSUS TURU 

 

GEZİLECEK YERLER :

MERSİN - NARENCİYE FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -MERSİN SOKAKLARI - CENNET-CEHENNEM OBRUKLARI-ASTIM(DİLEK) MAĞARASI- NARLIKUYU-KIZKALESİ-KANLIDİVANE- KORYKOS ANTİK KENTİ - ELAIUSSA SEBASTE TİYATROSU -AGORA GEZİLERİ 

 

Tur Tarihleri : 17-18 KASIM 2018 (17 Kasım sabahı Adana buluşmalı )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  ***** MERSİN 4 ve 5* STANDARDI OTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

UÇUŞ DETAYLARI :

17 Kasım 2018 İstanbul -Sabiha Gökçen Pegasus Havayolları -Adana kalkış ve varış 07:50-09:20
18 Kasım 2018 Adana -İstanbul Pegasus Sabiha Gökçen kalkış ve varış 22:40 -24:10
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir.

*** GİDİŞ -DÖNÜŞ UÇAKLA ULAŞIM, ADANADAN İTİBAREN ARA ULAŞIMLAR, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ , TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 12 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.  

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 17 KASIM 2018 ADANA -TARSUS -  TARSUS ŞELALESİ - MERSİN - NARENCİYE FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ -MERSİN GEZİSİ

Türkiye'nin her noktasından katılımla sabah saatlerinde 17 Kasım Sabahı Sabiha Gökçen Havalimanında Buluşup (Rehber grubu Adana'da karşılayacaktır.) saat 07:50 Uçuşu  Pegasus Havayolları ile  Adana’ya uçuyoruz ve 09:20 Adana’ya varış. Kısa yolculuk sonrası ilk gezi noktamız ;

Tüm grubumuzla beraber Tarsus Şelalesi civarında Kahvaltıya gidiyoruz.(ekstra) ve Kahvaltı sonrası kısa Tarsus gezisi ardından gezi boyunca birlikte olacağımız aracımızla yapacağımız  yaklaşık 35-45 dakika sonra   Mersin'e  varıyoruz.  

Akdeniz sahili boyunca uzanan, temiz kumsallarıportakal ve limon bahçeleritarihi eserleri ile Türkiye’nin gözde kentlerinden birisi olan, Mersinde Gerçekleşecek olan  7. Mersin Narenciye Festivalinde buluşuyoruz. Sonbaharda Mersin bir başka güzel olur. Özellikle Kasım ayında Turunç portakal, mandalina, greyfut, limon ağaçlarının ürün verdiği dönemdir. Portakal ve Greyfutların Limonların ağaçlarında sunduğu görsel güzellikleri sunduğu bu mevsiminde bu coşkuyu kaçırmamak için sizleri Mersin Narenciye Festivali turumuza bekliyoruz.

Türkiye’deki toplam narenciye üretiminin yaklaşık yarısını Adana ile birlikte gerçekleştiren Mersin 7’ci kez gerçekleştireceği Narenciye Festivali’nin hazırlıklarına devam ediyor. 17-18 Kasım günleri Adnan Menderes Bulvarı sahil şeridi sonu Mezitli Kavşağı’ndaki 100 dönümlük arazide yapılacak organizasyon yaklaşık 30 ülkeden gösteri grupları katılacak. Yabancı gösteri gruplarının 700 kişiden oluşması bekleniyor. 50’den fazla firma ve kurum stant açarak, halka ikram yapacak.

Süslemelerde 400 bine yakın narenciye ürünü ve bunları bağlamak için aynı sayıda lastik kullanıldı. Süslemelerinde bin 500 metrekarelik bir alan narenciye ile kaplanıyor. Programda 50 ton narenciye sıkılarak halka dağıtılacak. 10 adet mobil figürden oluşan kortej 10 gün şehir turu yapacak. Bu yıl 200 binden fazla vatandaşın festivale katılacağı tahmin ediliyor. Böyle görkemli bir şenliğin siz değerli misafirlerimizinde ilgisini  çekeceğini düşünerek Mersin Narenciye Festivalini de bu sene programlarımıza dahil ettik. Bundan hareketle bizlerde sizleri   Mersin 'i marka kent yapma yolunda hedefle başlanılan Mersin Narenciye Festivaline götürüyoruz. 

Öğleden sonra başlayacak Mersin Narenciye Festival programına katılım için alana varıyoruz. İlk olarak Kortej yürüyüşünün başlayacağı alana varıyoruz ve burada program bitimine kadar serbest zaman geçiriyoruz. Kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler vs. yer alacak. Bu coşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, biraraya getiren, neşeli, sokak Karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına bir renk katacak. Mersin Narenciye Festivali  boyunca bol bol fotoğraf çekebilir ve Folklorik değerlerimizin farkına varabilirsiniz. Bugünkü festival programı bitiminde otelimize geçiyoruz. Dinlenme ardından akşamüzeri Mersin Narenciye Festivali etkinlikleri devam edecek. Alana tekrar gidip akşam etkinliklerini izliyoruz. Bu yüzden programda Akşam yemeği dahil edilmemiştir. Serbest alabilirsiniz. Ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme Mersin’de 4 Yıldızlı Otelimizde.  

Not : Güncel Festival Programı festivale çok yakın tarihte açıklandığından, Rehberimiz programda buna bağlı olarak değişiklikler yapabilir.  

02.GÜN/ : 18 KASIM 2018 MERSİN – CENNET-CEHENNEM OBRUKLARI-ASTIM(DİLEK) MAĞARASI- NARLIKUYU-KIZKALESİ-KANLIDİVANE-KORYKOS ANTİK ŞEHRİ -ELAIUSSA SEBASTE ANTİK TİYATRO -AGORA GEZİLERİ -İSTANBUL 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip Mersin otelimizden ayrılıyoruz. Akdeniz'in muhteşem manzaraları eşliğinde Silifke'ye doğru hareket ediyoruz. Silifke'nin Ünlü yogurdu  ile yapılan ayranlardan içtikten ve şehir merkezi gezilerimizi tamamladıktan sonra Cennet-Cehennem obrukları ile sarkıt ve dikitleri ile ün yapan dilek ( astım ) mağarası gezilerini gerçekleştiriyoruz.

Ardından eski ismi Porto Calemie olan Narlıkuyu beldesine ulaşıyoruz. Üç güzeller mozaiğininde bulunduğu bu doğa harikası Akdeniz koyunda deniz mahsulleri ile çeşitlendirilmiş öğlen yemeğini(Ekstra)  almamızın ardından meşhur Kız Kalesi'ne karşıdan fotoğraflıyoruz.

Sonrasında Hitit dönemiyle başlayıp, Helenistik, Roma, Bizans ve Ermeni dönemleriyle devam eden tarihsel süreç içinde Korykos, Akdeniz’deki önemli liman kentlerinden olan Korykos Antik Kentini geziyoruz. 

Kızkalesinden sonra bugün için son olarak Kanlıdivane antik kenti gezisini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Elaiussa Sebaste Antik Tiyatrosu ve Agora geziyoruz. Ardından  Mersin üzerinden Adana  Havalimanına ulaşıyoruz ve Pegasus Havayollarının saat 22:40 uçuşu ile Istanbul’a hareket ediyoruz ve 24:10 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanına iniyoruz ve başka bir Folklorik Turizm Turunda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. 

Diğer FESTİVAL TURLARIMIZI incelemek için tıklayınız. 

 

 
 

 

Diğer FESTİVAL TURLARIMIZI incelemek için tıklayınız. 

 

                                                                        

                                                                    

   F : 892 - fethiye_bt2011.jpg

 

MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ SÜTUN SÜSLEMELERİ

NARENCİYE FESTİVALİ KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ HATIRASI

 

 

KORYKOS ANTİK KENTİ

NARENCİYE FESTİVALİ GÖSTERİ GRUPLARI ETKİNLİKLERİ

MERSİN YÖRESEL LEZZETLER

 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları önerilen uçuşlar:

 

17 Kasım Sabahı  Adana Havaalanında buluşma

Gidiş :  17 Kasım sabahı Pegasus Havayolları Sabiha Gökçen havalimanı 07:50 İstanbul -Adana seferi ile Adana'ya hareket. 09:20 Havaalanı buluşma.

Dönüş :  18 Kasım akşamı Pegasus Havayolları 22:40 Adana -İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 09:20den itibaren Adana Havaalanında karşılıyoruz ve kahvaltıyla programımıza başlıyoruz.Farklı uçuş saatlerini tercih edenler ofisten bilgi alabilirler. 

(Sınırlı Pegasus Uçak Bileti Dahil kontenjanımız için acele edin. 

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Adana havaalanında karşılar.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir. 
 • Gidiş  Check – in İşlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.  
 • Dönüş Check – in işlemleriniz havalimanından kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.  

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Mersin Narenciye Festivali etkinliklerini izliyoruz.    

KONAKLAMA :

Mersin 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır. 

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

 

UÇAK DAHİL FİYATLARIMIZ:  

BUTİK BİR TURDUR. Maksimum 12 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.  

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 Yaş Çocuk

ERKEN REZERVASYON

KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek Kişilik oda (sngl) 

ERKEN REZERVASYON

KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

930.-TL

930.-TL

1.200.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

895.-TL

895.-TL

1.165.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

  

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak, ( Hizmetimiz Adana Havaalanı başlar -Adana havaalanı biter. İstanbul dışından her ilden katılıma açık bir turdur.)
 • Bölgedeki tüm Ara Ulaşımlar 
 • 1 gece Mersin 4* standardı Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Otelde alınacak 1 açık büfe kahvaltı 
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Mersin Narenciye Festivali etkinleri 
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Akşam yemeği, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Mayo, şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu, Novo veya Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : Mersin Narenciye Festivali, Mersin Festivali
Tür : Diğer Tarih : 17.11.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: