Alaçatı Ot Festivali Turu 05-07 Nisan 2019 (3 gün)

Anasayfa » Festival Turları » Alaçatı Ot Festivali Turu 05-07 Nisan 2019 (3 gün)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Alaçatı Ot Festivali Turu 05-07 Nisan 2019 (3 gün)

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Alaçatı

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU, ALAÇATI OT FESTİVALİ

ALAÇATI OT FESTİVALİ turu

KARAYOLUYLA TUR 

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

Tur Tarihleri : 05-07 NİSAN 2019 (04 Nisan 2019 Perşembe Gecesi Hareket )  Tur Süresi: 3 Gün- 2 Gece

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 2 GECE Y.P KONAKLAMA, 2 KAHVALTI, 2 AKŞAM YEMEĞİ, ÇEŞME, ALAÇATI, URLA, ALAÇATI OT FESTİVALİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

Yeni düzenlenen Yurtiçi  Festivallere  ilk önce tur düzenleyen  FOLKLORİK TURİZM, sizleri ilk yapıldığı senesinden bu yana ALAÇATI OT FESTİVALİ  ile buluşturuyor. Biliyoruz ki, bizden sonra bir çok firma bu bölgeye de Festival Turu düzenleyecek, Bizlerde Folklorik Turizm olarak  her zaman  öncü olmaya devam edeceğiz Folklorik Turizm'i Festival Turlarında izlemeye devam ediniz. Her zaman Folklorik Değerlerimizi ön plana çıkaran tüm organizasyonları destekleyeceğiz ve sizlerle buluşturacağız.

 

    

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 04 Nisan 2019 Perşembe Gecesi Alaçatı turu için İstanbul'dan hareket

23:30 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

24:00 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

00:30 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

 

02.GÜN/ : 05 NİSAN 2019 İZMİR -ÇEŞME -ÇEŞME KALESİ - ALAÇATI RÜZGAR GÜLLERİ -ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ - WORKSHOPLAR -STAND GEZİLERİ

Bursa –Balkesir-İzmir güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Ege denizinin  lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koylarıplajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’e varıyoruz.  

Çeşme Alaçatı Ot Festivali 3 günlük turumuza Sabah alacağımız serbest Ege kahvaltısı ardından  Çeşme merkezi ve sahile  geçiyoruz .Çeşme, şifalı sıcak suları, olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı şirin bir tatil beldesidir. İlk olarak Çeşme sokakları ve Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Çeşme sahili - Limanı -sokakları gezisi için serbest zaman veriyoruz. 

Çeşme gezimizi bitirdikten sonra Alaçatı Ot Festivalini doyasıya yaşamak üzere sizlerle Alaçatı'ya geçiyoruz.  

Ardından Alaçatı'ya geçiyor  Arnavut kaldırımlı sokakları ve renkli pencereli taş evleri, renkli sokakları ve yöresel ürünleri ve Rüzgar gülleri ile Alaçatı sizleri kendisine hayran bırakacak. Rehberimiz eşliğinde Alaçatıda yapacağımız gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler alıp sonrasında Festival standları gezip ot festivalinin havasına girmek üzere sizleri, otelimize hareket saatine kadar Festival alanında serbest bırakıyoruz.  Alaçatı Ot Festivali için serbest zaman.

Alaçatı Ot Festivali Festival kapsamında ilginizi çeken etkinlikleri takip edebilir, fotoğraf çekebilir, standları gezip keyifli bir gün geçirebilirsiniz. 

Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Alaçatı Ot Festivali Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festival renkli görüntülere sahne olmaktadır.

Akşam üzeri aracımızla otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Konaklama Otelimizde.

2019 ALAÇATI OT FESTİVALİ program DETAYLARI DAHA SONRA AÇIKLANACAKTIR.         

 

03.GÜN/ : 06 NİSAN 2019 İZMİR -KONAK MEYDANI -KEMERALTI -KARŞIYAKA -URLA -MALGACA PAZARI -SEFERİHİSAR -SIĞACIK KÖYLÜ PAZARI 

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk gezi noktamız konakladığımız İzmir'i keşfe çıkıyoruz.  Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’de Konak meydanıSaat KulesiHükümet Konağı gezileri ardından halk arasında Asansör, bugünkü adıyla her geçen gün ünlenen Dario Moreno sokağı gezileri yapıyoruz.

Ardından Tarihi Kemeraltı gezimizle devam ediyoruz. Tarihi Kemeraltı çarşısı, Kızlarağası hanı, Agora gezileri ardından Karşıyaka geçiyor ve Karşıyaka Hergele meydanı ve Latife Hanım müze köşkü ziyaretleri sonrası ; 

Ege bölgesinde İzmir'e bağlı sevimli ilçesi Urla'ya geçiyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri ve Sahili ardından İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı olan Sığacık gözde tatil beldesine geçiyoruz. Sığacık Köy pazarında mola veriyoruz.  Yerel Sığacık'li kadınlarımızın el emeği, göz nuru Folklorik lezzetlerini tadıyor ve hediyelik eşya alışverişi için serbest bırakıyoruz.  Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

04.GÜN/ : 07 NİSAN 2019 İZMİR -ÇEŞME -GERMİYAN KÖYÜ -ALAÇATI OT FESTİVALİ OT TOPLAMA YEMEK YARIŞMASI ETKİNLİĞİ - DANS GÖSTERİLERİ -İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. 

Alaçatı Ot Festivali turunda son günümüzde İzmir'in meşhur Köyünü  keşfe çıkıyoruz.  

Türkiye’nin ilk “Slow Food Köyü” olan duvarları resimlerle bezeli Germiyan Köyü’ne geçiyoruz.  Çeşme’ye bağlı Germiyan Köyü, köyün sakinlerinden Nuran Hanım’ın eline bir palet boya ve fırça alması ile kabuk değiştirmiş. Renkli duvar resimleriyle bezeli köy sokaklarını geziyoruz. Fotoğraf molaları veriyoruz. İçinde kimyasal ürün olmayan, temiz ve adil olarak üretilen Germiyan’a özgü, atalardan kalan onlarca yıllık tohumlar kullanılarak üretilen ürünler bulabilirsiniz. Germiyan’nın imza lezzetleri yörenin adını taşıyan, ekşi maya ile yapılan ve odun ateşinde pişirilen Germiyan Ekmeği ve Kopanisti PeyniriAlışveriş ve fotoğraf molaları ardından Alaçatı Ot Festivali daha sakin bir gününde tekrar ziyarete gidiyoruz. 

Alaçatı Festival alanına hareket ediyoruz. Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini Alaçatı Ot yarışması ve diğer organizasyonları izleyebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. 

Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek,  reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. 

Serbest zaman ardından Alaçatı Ot Festivali turumuzu sonlandırıyor e İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında sabaha karşı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle burada  vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  (Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan )Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

 

 

 19 mayıs çeşme selçuk efes iyonya turları  19 mayıs iyonya turu, turları
alaçatı ot festivali turu, turları 19 mayıs çeşme turları

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Alaçatı Ot festivali etkinliklerini izliyoruz.   

ALAÇATI OT FESTİVALİNE NEDEN GİTMELİSİNİZ :

 

Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekikfesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek, reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Güzel geçecek bir yaza bizimle başlayın… Nisan’da Alaçatı’ya konuk olun.

Alaçatı büyülüdür Alaçatı’da aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Bir sokakta, aşılanmış sokak köpekleriyle tek başınıza yürüyüş yaparken birden bir büyük kent kalabalığının içine düşebilirsiniz. Bir yanda, limanda, Port Alaçatı projesi adım adım ilerlerken, rüzgar konnektörleri tarihi yeldeğirmenlerinin suskunluğuna inat dönerlerken Alaçatılılar, İzmir enginarını nereden bulacaklarını tartışırlar. Yediğinizde özlediğiniz köy tadı, yaşadığınızda yitirmekten korktuğunuz gelenekleriniz ve yaptığınızda alışkanlıklarınıza uygun bir anlam vardır. Ve bunların tümünü, Oğuzlardan bugüne devam eden bir doku içerisinde sunar size. Bir açık hava müzesi görünümündeki Alaçatı sokaklarını ve tarihi kentsel SİT korumasındaki taş evleri gezerken, Hacı Memiş Ağa Camii, Pazaryeri Camii (Hagios Panagias Kilisesi) ve yeldeğirmenleri sizi etkileyecektir.

Alaçatı sanatla içiçedir Alaçatı’nın yenilenmekte olan Arnavut kaldırımlı daracık sokaklarında yaşlılarla sohbet ederken birdenbire karşınıza çıkan resim, seramik ve cam atölyeleri; yıl boyunca galerilerde, otellerde, sokaklarda, Alaçatı Belediyesi Sergi salonunda devam eden resim, heykel, fotoğraf sergileri; antika ve elsanatları dükkanları ve konserler, tatilinizi herhangi bir geziden çok daha anlamlı hale getirir. Her bir işletme kendisine özgü havası içerisinde bir otel ya da lokantadan çok öte, bir sembol olmuşlardır artık.

Alaçatı sevecendir Kış aylarındaki terk edilmişliğini de, yaz aylarındaki doluluğunu da aynı olgunlukla karşılar. Alaçatı’ya hangi mevsimde giderseniz gidin sizi aynı sıcaklıkla kucaklayacaktır. Giderek kalabalıklaşan, bir turizm merkezi olarak popülaritesi artan Alaçatı’da, dokunun korunması ve bozulmadan geliştirilmesi için Alaçatı Belediyesi’nin desteğiyle çalışmalar yapılmakta, projeler üretilmektedir. Alaçatı mavidir, Alaçatı sardunya ve akşam sefasıdır, Alaçatı mis kokulu limon ağaçlarıdır, Alaçatı huzur ve güvendir…“En güzel gökyüzü altında kurulmuş” olan Alaçatı kiliselerin, camilerin, yel değirmenlerinin gölgesinde, korunmaya alınmış sakız ağaçlarının sessiz tanıklığında dönüşmektedir. 

KONAKLAMA :

İzmir 3 ve 4* standardı Otel konaklamalı tüm odalarda klima, telefon, TV , sıcak su, saç kurutma makinesi, minibar

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

 

 

06-12 yaş 

 

Tek Kişilik Oda

(Sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

945.-TL

845.-TL

1.220.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

895.-TL

795.-TL

1.170.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Gidiş -Dönüş Ulaşım
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • 2 gece Yarım Pansiyon İzmir 4* standardı Oteller Konaklama
 • 2 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
 • 2 Akşam yemeği Açık büfe veya Set menü
 • Feribot Geçiş ücretleri 
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Program dahilinde çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Otoban ücretleri
 • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 kişilik İsuzu Turkuaz, Novo Minibüs ile seyahat edilebilir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez. Lütfen ısarcı olmayınız. 

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacak. Folklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”    

                    

 

 

 

Kaynak : 10. Alaçatı Ot Festivali Turu 3 gün otobüslü
Tür : Gezi Tarih : 05.04.2019
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: