Trakya Bağbozumu Şenliği turu 16-17 Eylül 2017

Anasayfa » Festival Turları » Trakya Bağbozumu Şenliği turu 16-17 Eylül 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

Trakya Bağbozumu Şenliği turu 16-17 Eylül 2017

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Trakya

TRAKYA BAĞBOZUMU ŞENLİĞİ ve İĞNEADA TURU

Tur Tarihleri :  16-17 EYLÜL 2017 (Cumartesi sabahı hareket ) Tur süresi : 2 gün-1 gece

 

Hareket Saati ve Kalkış Noktaları:

Aşağıda Belirtilen Yer ve Saatlerde Hareket ediyoruz :

Konaklamalı Trakya Bağbozumu Şenliği turu Cumartesi sabahı İstanbul'dan Hareket

06:30 : Kadıköy Evlendirme dairesi önü (Otopark çıkışı ışıklar önü)  

06:45:  Mecidiyeköy Ziraatbank Önü  

07:00 : İncirli Ömür Plaza Önü  

 

GEZİLECEK YERLER :  

İĞNEADA -İĞNEADA SAHİLİ -DUPNİSA MAĞARASI -LİMANKÖY -BEĞENDİK KÖYÜ -SİSLİOBA KÖYÜ -ERİKLİ GÖLÜ -MERT GÖLÜ -LONGOZ ORMANLARI -İĞNEADA -KIYIKÖY - AYA NİKOLA MANASTIRI-  TRAKYA BAĞBOZUMU ŞENLİĞİ GÖSTERİLERİ -STANDLARI -KIRKLARELİ KÜLTÜR GEZİSİ -KIRKLARELİ MÜZESİ -YAYLA MAHALLESİ -AŞAĞIPINAR ÖREN YERİ -PAPAZIN EVİ -HIDIRBEY KÜLLİYESİ -ALMAN ÇEŞMESİ -İSTASYON CADDESİ

TRAKYA BAĞBOZUMU ŞENLİĞİNDE NELER GÖRECEĞİZ : Programda;

“Kırklareli Yayla Bolluk, Bereket, Hasat ve Bağ Bozumu Şenlikleri” hakkında ;   Kırklareli Kent Konseyi’nin organizasyonu, Kırklareli Belediyesi’nin ana yürütücülüğü ile düzenlenen, yörenin tarımdaki gücünün ve onun yarattığı derin kültürün bir simgesi olarak sıkı sıkıya sahiplenilen “Kırklareli Yayla Bolluk, Bereket, Hasat ve Bağ Bozumu Şenlikleri” ne Folklorik Turizm sizleri davet ediyor.     Program dahilinde hem Trakya lezzetlerini tadacak ve Kırklareli ve İğneada bölgesi gezileriyle doğa, kültür ağırlıklı bir programımız olacak.  

Kırklareli’nin tarihi kent dokusuna ev sahipliği yapan Yayla Meydanı’nda düzenlenecek şenliklerin, Bu yıl 9. senesini kutlayacak olan “Kırklareli Yayla Bolluk, Bereket, Hasat ve Bağ Bozumu Şenlikleri”  bu yıl çok fazla sayıda ziyaretçiyi yöreye çekmesi bekleniyor.  

İĞNEADA BİLGİ :  Türkiye'nin kuzeybatısında Trakya'nın Karadeniz kıyısında yer alan İğneada dünyada sadece beş yerde var olan doğal yapısı bozulmamış Subasar (longoz ormanları) ormanlarına sahip, 671 bitki çeşidini barındıran İğneada birçok ekosisteme ve zengin biyolojik çeşitliliğe sahiptir. İğneada alüvyal Longoz ormanları başlıbaşına bir doğal zenginlik olan Istıranca nemli ormanlarının bir parçası ve birkaç farklı ekosistemin binlerce yıl içerisinde oluşturduğu, eşi benzeri olmayan bir doğa hazinesidir. Bölgenin bir diğer zenginliği ise göller ve bunlara bağlı bataklıklardır. Bölge aynı zamanda eşşsiz bir kumul ekosistemine de sahiptir. Beğendik köyü Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında ve Bulgaristan sınırında deniz, orman, nehir üçlemesiyle bizi kendisine hayran bırakan güzellikte bir yer. Karşısında Bulgaristan Rezova Köyü bulunmakta. Beğendik köyü kumsalından fotoğraflayacak kadarda bize yakın. 

 

TUR PROGRAMI :

 

1.GÜN : Cumartesi sabahı İstanbul'dan TRAKYA BAĞBOZUMU ŞENLİĞİ hareket

TRAKYA BAĞBOZUMU ŞENLİĞİ GÖSTERİLERİ -STANDLARI -KIRKLARELİ KÜLTÜR GEZİSİ -KIRKLARELİ MÜZESİ -YAYLA MAHALLESİ -AŞAĞIPINAR ÖREN YERİ -PAPAZIN EVİ -HIDIRBEY KÜLLİYESİ -ALMAN ÇEŞMESİ -İSTASYON CADDESİ

 

Sabah sizleri buluşma noktalarından aldıktan sonra Bir sınır kenti olan Kırklareli'ne Trakya Bağbozumu şenliği turu yolculuğumuz başlıyor. Şenlik alanına vardıktan sonra sizlere Trakya Bağbozumu şenlikleri izlemek üzere serbest zaman veriyoruz. 

Trakya Bağbozumu şenlikleri kapsamında yöresel kıyafetler eşliğinde kortej gösterileri, üzüm ikramı, halkoyunları gösterileri, " Üzüm bağından Sofraya Hardaliyenin hikayesi fotoğraf sergisi, Bağbozumunda geleneksel gıdaların uygulamalı yapımı izliyoruz. Eski usul üzüm sıkma etkinliği, bulama yapımı, pekmezli kabak tatlısı yapımı vb. etkinlikler bunlardan birkaçı. Ayrıca şenlik standlarında bağ üreticilerinin ürünleri, Kırklareli yöresel peynirler, yöresel ikramlıklar dağıtılması,  " En iyi Bağ Üreticisi" yarışması, " En iyi Çilek Üreticisi ", " Üzüm Turşusu Yapım atölyesi " izleyebilirsiniz.  Kaldığımız süre zarfında Kırklareli Trakya Folklorik lezzetlerin tadına varıyoruz. Trakya insanının sevecen sohbetlerine konuk olucaz. 

Sonrasında hediyelik alışveriş ve serbest zaman ardından Kırklareli merkeze geçip tarihi ve kültürel mekanlarını gezmeye gidiyoruz. Kırklareli'de Antik dönem, Orta Çağ, Bizans, ve Osmanlı kültürünü yansıtan birçok eserler bulunmaktadır. Bunlardan  Aşağıpınar ören yeri, Kırklareli müzesi, Papazın Evi, Hızırbey Külliyesi ve Bedesten, Yayla Mahallesi, Kültür Evi Balmumu Heykelleri, Alman Çeşmesi, İstasyon caddesi gezileri ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

 

2.GÜN :  Pazar İĞNEADA -İĞNEADA SAHİLİ -DUPNİSA MAĞARASI -LİMANKÖY -BEĞENDİK KÖYÜ -SİSLİOBA KÖYÜ -ERİKLİ VE MERT GÖLLERİ -LONGOZ ORMANLARI  

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından ilk gün Trakya Bağbozumu şenliği ve Kırklareli turumuzu tamamlayıp ikinci gün programımızı yapmak üzere otelimizden çıkış yapıp İğneada turumuzu  yapmak üzere aracımızla hareket ediyoruz. Ardından Karadeniz kıyısında 22 km uzunluğunda geniş kumsala sahip İğneada'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa mağarası ile tura başlıyoruz. Dupnisa mağarası Istranca Dağları'nın derin vadilerle yarıldığı Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere köyü yakınlarında bulunuyor. Dupnisa mağarası gezisi sonrası Doğası ve kumsallarıyla yalnız ve sessiz bir kasaba olan Trakyanın incisi İğneada'ya varıyoruz. İğneada dört mevsim görülebilecek güzellikte yeşil doğaya sahip bir yer.  İğneada'da Rezve deresi kıyısında kurulu Karadeniz'in batıya doğru en uç noktasında bulunan Beğendik Köyü'ne geçiyoruz. Köyün en önemli özelliği derenin hemen karşı kıyısında Bulgar köyü Rezova ile aynı kareye girebilecek kadar yakın olması özellikle sahil kısmında çok net bir şekilde Rezova'yı görebiliyorsunuz. Ardından  Limanköyü gezip,  koruma altında 7 adet gölden Erikli ve Mert gölü geziyoruz. Ardından Sislioba Köyüne geçip köylülerle sohbet ediyor ve Köy havasını tadıyor meşhur Sislioba ballarından tadıyoruz, isteyenler bu baldan satın alabiliyor. Ardından İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında 21:30/22:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıp vedalaşıyoruz.

 

   

 

HAREKET NOKTALARI ve SAATLERİ : 

Konaklamalı Trakya Bağbozumu Şenliği turu Cumartesi sabahı İstanbul'dan Hareket

06:30 : Kadıköy Evlendirme dairesi önü (Otopark çıkışı ışıklar önü)  

06:45:  Mecidiyeköy Ziraatbank Önü  

07:00 : İncirli Ömür Plaza Önü  

AKTİVİTELER :

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Trakya Bağbozumu Şenlikleri etkinliklerini izliyoruz.    

KONAKLAMA :

Kırklareli 3 ve 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır. 

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

 
 

TUR ÜCRETİ

 

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

06-12 Yaş

Tek Kişilik oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

425.-TL

325.-TL

525.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

395.-TL 

300.-TL

495.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

  

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım , 
  • Rehberlik
  • 1 gece Kırklareli otelleri konaklama
  • Yarım pansiyon Konaklama
  • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
  • 1 Akşam yemeği Set Menü veya açık büfe
  • Trakya Bağbozumu Şenlikleri etkinlikleri
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Program dahilinde çevre gezileri
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, müze girişleri(müzekart önerilir), Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu, Novo veya Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”    

                    

 

 

 

 

   

 

 

Kaynak : trakya bağbozumu ve iğneada turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 16.09.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: