Kapadokya Ürgüp Bağbozumu Festivali Turu 16-17 Eylül 2017

Anasayfa » Festival Turları » Kapadokya Ürgüp Bağbozumu Festivali Turu 16-17 Eylül 2017
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kapadokya Ürgüp Bağbozumu Festivali Turu 16-17 Eylül 2017

"Festival Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kapadokya

KAPADOKYA ÜRGÜP BAĞBOZUMU FESTİVALİ ve KAPADOKYA TURU

46. ULUSLARARASI ÜRGÜP BAĞBOZUMU turu

OTOBÜSLÜ TUR 

KAPADOKYA ÜRGÜP BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU VE ÜRGÜP, GÖREME, UÇHİSAR, NEVŞEHİR TURU

Tur Tarihleri : 16-17 EYLÜL 2017 (15 Eylül gecesi hareket )  Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  ****KAPADOKYA 4 *OTEL KONAKLAMALI*****  

Doğa,Tarih, Festival Havası, Kültür keyfi birarada

 

*** ULAŞIM, REHBERLİK, 1 GECE Y.P KONAKLAMA, 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, ÜRGÜP BAĞBOZUMU FESTİVALİ TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL TUR***

 

Folklorik Turizm sizleri

Ürgüp’ün kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmanın amaçlandığı, Ürgüp
üzümünün tanıtımı, tarımın desteklenmesi gibi bir çok amacı bulunan
Uluslararası bağ bozumu festivaline götürüyor. 

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : 15 Eylül Gecesi Ürgüp Bağbozumu Festivali turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

23:30 :  Gebze Center Otobüs durağı

04:00 :  Ankara Otogar Karşısı 

2.GÜN / : 16 EYLÜL  2017 ÜRGÜP -KAPADOKYA -ÜRGÜP BAĞBOZUMU FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ -PAŞABAĞI -UÇHİSAR - GÜVERCİNLİK VADİSİ -DERVENT VADİSİ -ÜÇGÜZELLER -PERİBACALARI 

İstanbul'dan hareketle Adapazarı, Bolu, Ankara, Aksaray güzergahını izleyerek sabah saatlerinde Güzel Atlar ülkesi Kapadokya'ya varıyoruz. Serbest alacağımız kahvaltı ardından Kapadokya Turu ve Ürgüp Uluslararası Bağbozumu Festivali Turumuza başlıyoruz. İlk gezi noktamız ;

Hıristiyanlığın gelişmesinde çok önemli rol oynayan ve 1985 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı Volkanik tüften oluşmuş ilgi çekici manzara yapısı ile Göreme Acık Hava Müzesi oluyor. Göreme Açık Hava Müzesi'nde küçüklü büyüklü çok sayıda kilise ile keşiş yemekhaneleri, mezar odaları, kiler ve mahzenleri ile Kayalara oyulmuş Kiliseleri ile  Şapelleri ile ilginç bulacağınız bu yerleri Rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. 

St. Jean- Baptiste Kilisesinide gezip Paşabağı veya Keşişler Vadisi diye adlandırılan küçük vadide iki ve üç başlık taşıyan birleşik peribacaları göreceğiz. Bu bölge aslında peribacalarının oluşumunu izleyebileceğiniz küçük bir müze gibidir.  Paşabağı gezimizi bitirip Avanos'ta Öğle yemeğimizi alıyor ve ayakla döndürülen tezgah üzerindeki çamurun maharetle şekillendirilmesini izlediğimiz Çanak-Çömlek Atölyesi gezimizin ardından Peri bacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Dervent vadisi ve Ürgüp Peri Bacalarını gezip fotoğraflıyoruz. 

Ardından ; Ürgüp Uluslararası Bağbozumu Festivali izlemek üzere Festival alanına geçiyoruz. Festival merkezinde üzüm yarışmalarıpekmez yapımı, üzüm ikramı gibi renkli görüntülere sahne olacak programımızı gerçekleştiriyoruz. Standlardan folklorik yöresel ürün alışverişi yapıyoruz. Yöreye has emir ve dimrit üzümlerinin bölgenin jeolojik yapısı nedeniyle başka bir yerde yetişmeyen güzellikte üzümlerini görüyoruz. Ayrıca üzüm bağları gezisi yapıyoruz. (ekstra 10 Euro) Üzüm Bağları hakkında yöre insanından ve Rehberimizden dinleyerek bağbozumu etkinliğimizi yapıyoruz.  

Daha sonra Kapadokya yöresinin meşhur şaraplarından tatmak üzere Ürgüp’e geliyor . Ürgüp’te Asmalı Konak geziyor, Turasan Şarap Fabrikasına gidiyoruz ve yöre şaraplarından tadıyoruz. Şarap üretimi hakkında bilgilendirmenin ardından sevdiklerimize ve kendimize Kapadokya Şaraplarından alıp gezimizin kalan kısmına devam ediyoruz.

Bu tür etkinliklerin hem Ürgüp bölgesinin tanıtımına hem de o bölgede eskiyen değerlere katkı sağladığı için önemsenmesi ve desteklenmesi gereken çalışmalar olduğunu ifade eden Ürgüp Belediyesi bölgede bağcılık ve bağcılığa bağlı olarak ürünlerin önemli bir ekonomik katkısı olduğunu belirterek, bölgenin ve özellikle turizm merkezi Ürgüp'ün tanıtımına da katkı sağlayan bağcılığın korunmasının önem veriyor.

Bir sonraki durağımız olan Uçhisar Kalesi,  bölgenin panoramik seyir noktasıdır. Burada rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde güzellikleri fotoğraflıyoruz . Kızılvadide Kapadokya gezimizin ilk gününü noktalıyoruz. Gezimiz esnasında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra serbest zaman ardından aracımıza binip otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra Kapadokya'nın simgesi haline gelen ve eğlence denince vazgeçilemeyen Türk gecesinde hep beraber eğlenmeye gidiyoruz. (ekstra 60.-TL ) Konaklama ve Akşam yemeği 4* Otelimizde.          

 

03.GÜN/ :17 EYLÜL 2017  KAPADOKYA - KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ - IHLARA VADİSİ -TUZ GÖLÜ -İSTANBUL 

İsteyenler sabah kahvaltıdan önce Balon turu yapabilirler. (Rezervasyon gerekmektedir. Sabah 05:00de başlayıp saat 08:00de otele dönüş şeklinde Balon turu programı bitmektedir. Ekstra  295.-TL) Normal programımız Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve ilk gezi noktamız 

Kapadokya bölgesinde akılalmaz doğal havalandırma sisteminden dolayı görenleri hayretler içinde bırakan Kaymaklı Yeraltı Şehri gezisi ile başlıyoruz. Kaymaklı Yer altı şehri gezisi ardından Ihlara vadisine geçiyoruz. Vadideki kiliselerin gezilmesi ardından

İstanbul’a dönüşe geçiyoruz . Yolumuz üzerinde Tuz Gölüne uğrayıp fotoğraf çekimi ardından Ürgüp Uluslararası Bağbozumu ve Kapadokya turumuz son buluyor  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz. Normal trafik koşullarında gece sabaha karşı 01:30/ 03:30 civarı İstanbul'da oluyoruz. Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Not: Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

 

 kapadokya bağbozumu, ürgüp festivali turları  kapadokya bağbozumu festivali turları
ürgüp bağbzozumu festivali turları ürgüp bağbozumu festivali turları

 

 

Hareket Saatleri ve buluşma noktaları:

 

15 Eylül Gecesi Ürgüp Bağbozumu Festivali turu için İstanbul'dan hareket

22:00 :  İncirli Alfemo önü (Eski Boyner Mağazası) 

22:30 :  Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya yanı)

23:00 :  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü(Otopark çıkışı ışıklar önü)

23:45 :  Gebze Center Otobüs durağı

 

AKTİVİTELER :

 

Kültür  ve Doğa, Festival Turu. Aynı zamanda Ürgüp Bağbozumu Festivali etkinliklerini izliyor ve Kapadokya bölgesini geziyoruz.   

KONAKLAMA :

Kapadokya 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR :

 

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

    

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Yetişkin Kişibaşı)

ERKEN REZERVASYON

30 AĞUSTOSA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

06-12 yaş 

ERKEN REZERVASYON

30 AĞUSTOSA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE

Tek kişilik oda (Sngl)

ERKEN REZERVASYON

30 AĞUSTOSA KADAR ÖDE.İNDİRİMLİ ÖDE 

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

345.-TL

250.-TL

410.-TL

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

320.-TL

225.-TL

385.-TL

  

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 6-12 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
  • 1 gece Yarım Pansiyon Kapadokya 4* standardı Oteller Konaklama
  • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
  • 1 Akşam yemeği Set Menü veya Açık büfe
  • Program dahilinde Ürgüp Bağbozumu Festivali etkinlikleri
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Otopark ücretleri
  • Otoban ücretleri
  • Dostluk ve Güleryüz... 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, müzekart önerilir( müzekart.com.tr), Otellerdeki minibar harcamaları, Türk gecesi, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir veya online rezarvasyon formu ile  gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezarvasyon yaptırabilirsiniz.Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz veya Mail Ordur Formu ile ödeyebilirsiniz.  

     

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk...)*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 kişilik Safir, Man, Travego Motobüs ile seyahat edilmektedir. Otobüs için yeterli sayı oluşmaması durumunda 27 kişilik Isuzu Turkuaz veya Otokar Sultan veya Novo Minibüs kullanılacaktır. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

 

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere”

     

                    

 

 

 

Kaynak : ürgüp bağbozumu festivali turu, turları
Tür : Diğer Tarih : 01.08.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: