Lapland Turu Direk Uçuş 21-24 Ocak 2018

Anasayfa » Lapland Turları 2018 » Lapland Turu Direk Uçuş 21-24 Ocak 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

Lapland Turu Direk Uçuş 21-24 Ocak 2018

"Lapland Turları 2018" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Lapland

LAPLAND TURU

                      

  LAPLAND ‘’KUZEY IŞIKLARI’’

****DİREKT UÇUŞ İLE!

**** ROVANİEMİ (3)

FREEBİRD HAVA YOLLARI ÖZEL SEFERİ İLE

29 OCAK/ 01 ŞUBAT 2017

3 GECE / 4 GÜN

 

 

Tur Tarihleri : 21-24 OCAK 2018 Tur süresi :  4 gün -3 gece

 UÇUŞ DETAYLARI :

21 Ocak 2018 SAW- RVN FHY 831    Kalkış 10:00 – İniş 14:10
 24 Ocak 2018 RWN-SAW  FHY 832   Kalkış 12:00 – İniş 16:10 
*** Uçuş detaylarında değişiklik olabilir. 

LAPLAND GEZİMİZ HAKKINDA :

Husky Kızakları, Ren Geyikleri ve Noel Baba; Masalsı bir yolculuk.. Sevdiklerimize onları ne kadar önemsediğimizi masalsı bir şekilde söyleyebilmek için, Santa Claus Köyü’nde ziyaret ettiğimiz Noel Baba’nın evinden sevdiklerimize kartpostal gönderme mutluluğu. Santa Claus köyündeyken, Kutup Çizgisi'ni geçerek fotoğraf çektirme fırsatı. Belki çocukluğumuzda Noel Baba’nın varlığıyla kandırılmadık ama tüm çizgi filmlerde Ren Geyikleri ve Noel Baba’nın arkadaşlaığını görüp gerçek olmasını istedik. Şimdi Ren Geyiği Çiftliğini ziyaret ederek bu Ren Geyikleri ile kızak yapma şansı. Yüzyılardır kızak çekme, rengeyiği bekçiliği görevlerinde yer alan Husky’lerin çektiği kızakları kızak yapma ve onlarla arkadaş olma keyfi. Kemi'de her yıl yeniden yapılan Snow Castle ve büyüleyici güzelliğe sahip buzdan heykeller. Bölgeden çıkartılan ve birçok değerli taş ve mineral çeşitine ev sahipliği yapan Gemstone Gallery'de gezileri

        

TUR PROGRAMI

 

01.GÜN/ : İSTANBUL -SABİHA GÖKÇEN -ROVANIEMI  / 21 OCAK 2018 CUMARTESİ

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 6:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından saat 10:00’da Freebird Hava Yolları’nın FHY 831 sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 14:10’da olacaktır. Varışımızın ardından özel aracımız ile buluşuyor ve Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz.  2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Otelimizde kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz Rehberlerimizin düzenleyeceği yeryüzünden izlenebilecek en büyük doğa olayı olan  Kuzey Işıkları ‘’Aurora Borealis’’’nı izleme turuna katılabilirler. Bu turumuzda otelimizden otobüslerimizle ayrılarak Kuzey Işıklarının en rahat izlenebildiği bölgeye giderek grubumuza özel düzenlenecek süprizler eşliğinde kulübelerimizde ateş başında Kuzey Işıklarının oluşmasını bekleyeceğiz. Bu keyifli deneyimin ardından otelimize transfer oluyoruz. Rovaniemi’deki otelimizde.

 

 

02.GÜN/ : ROVANIEMI  / 22 OCAK 2018 PAZAR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği   Ren Geyiği &Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. . Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde yaklaşık 30 dakikalık Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken Türklerin de geleneklerinde olan Şamanların hikayelerini dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Kuzey Kutup Geçiş Sertifikası” da alacaksınız. Turumuzun devamında  Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket. Geceleme Rovaniemi’deki otelimizde. Ren Geyiği & Husky  Safari Turu  (Öğle Yemekli): Yetişkin: 220 €uro/kişi başı /0-12 Çocuk : 190 € uro/kişi başı

 

03.GÜN/ : ROVANIEMI / 23 OCAK 2018 PAZARTESİ

Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin öğleden önce ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz ,Buz Otel,Buz Kilise gibi yerleri içinde bulunduran her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Snow Castle turuna katılabilirler.. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği kar safarisi turuna katılabilirler. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobiller) üzerinde 2 saat sürecek donmuş göllerin üzerinde,ormanların arasında  sürüş deneyimi imkanınız bulacaksınız. Geceleme Rovaniemi’deki otelimizde. Snow Castle Turu:  Yetişkin:  60 Euro /0-12 Yaş Çocuk : 50 € Snowmobil’lerde 2 saatlik gezinti (1araçta/2kişi) Yetişkin: 120 Euro/kişi başı                            Çocuk ( 4-15 Yaş ) : 4-15 Yaş : 75 Euro/kişi başı

 

 

  

04.GÜN/ : ROVANIEMI / 24 OCAK 2017 SALI 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 12:00’de Freebird Havayolları’na ait FHY 382 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 16:10’da Sabiha Gökçen Havaalanın’da olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

 

 

   

OTELLER :

 

 

 

Rantasipi Polar Hotel - 3*Supperior  

http://www.rantasipi.fi/en/hotels-and-spas/rantasipi-polar

Scandic Rovaniemi Hotel - 4*  

www.scandichotels.com/Hotels/Finland/Rovaniemi/Scandic-Rovaniemi/#.VZo8t_ndedw

 

 

 

TUR ÜCRETİ :

  Scandic Rovaniemi Hotel - 4*        

   

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

0-02 Yaş 02-12 yaş Tek Kişilik Oda (sngl)

Tur fiyatı (Tek çekim ve 3-6 taksit)

peşin fiyatına tek çekim veya taksitli peşin fiyatına tek çekim veya taksitli peşin fiyatına tek çekim veya taksitli peşin fiyatına tek çekim veya taksitli

Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme

 999 EURO  50 EURO  499 EURO  1269 EURO
 
 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişibaşı Fiyatıdır. 

Çocuk indirimi 2 yetişkin yanında 02-11 yaş çocuk konaklarsa geçerlidir.  Çocuk indirimi sadece 2 yetişkinle aynı odada konaklayan çocuklara uygulanabilir. Tek yetişkin yanında konaklayan çocuk için yaşa bakılmaksızın çift kişilik odada kişi başı fiyatı uygulanır. 

 
 

***NOT*** : Finlandiya’da resmi hotel yıldızlama sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları baz alınarak verilmiştir.

 

KARLI VE KÂRLI EĞLENCE PAKETİ !!!

Kayıt sırasında alınması durumunda

Kuzey Işıkları İzleme Turu+Husky Turu & Ren Geyiği Turu + Snow Caste Turu Yetişkin 340 € Yerine 325 €

Çocuk 300 € Yerine 275 €

 

VİZE HAKKINDA :

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Folklorik Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Pasaportunda KKTC’ye giriş damgası olanlar Yunanistan’a giremezler. Not: Yunanistan’ı ziyaret edecek kişilerin pasaportlarının, ziyaret ayı da göz önünde bulundurulacak şekilde, 2005 yılından sonra alınmış olması gerekmektedir. (10 yılı dolmamış pasaport taşımaları gerekmektedir.)

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ —

 • FreeBird Airlines  Özel seferi ile Istanbul – Rovaniemi  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,   —
 • Havalimanı vergileri  —
 • Seçilen otelde 3 gece Oda Kahvaltı konaklama,
 • Santa Clause Village / Noel Babanın Köyü Turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler, 
 • Seyahat Süresince Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti      

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ —  

 • Vize ücreti 
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, — 
 • Ekstra turlar
 • Ek bagaj ücreti
 • Seyahat sigortası

SIKÇA SORULAN SORULAR

Lapland Turu çocuklar için uygun bir turmudur?

Tüm Dünya’dan her sene bu dönemlerde aileleriyle birlikte yüzbinlerce çocuk misafir gelmektedir.Bunun sebebi Noel Baba ile tanışmaları ve başka yerde yaşaması zor deneyimler olan Ren Geyiği ve Husky Köpekleri ile vakit geçirme şansları başlıca sebepleri olarak sayabiliriz.

Havanın soğuk olması seyahati ne kadar etkilemektedir?

Hava sıcaklığı çok düşük ve devamlı kar üzerinde olacağınızdan buna göre kendi kıyafetlerinizi getirmeniz gerekir fakat yapacağınız aktivitelerde sizlere özel termal kıyafetler verilecek olup bunlarla soğuk havadan etkilenmeyeceksiniz.

Kuzey ışıklarını kesin görebilecekmiyiz?

Kuzey ışıkları bir doğa olayı olduğundan hiçbir şekilde garantisi olamaz fakat tur tarihimiz Kuzey Işıklarının en sık görüldüğü Aylardan Ocak ve Şubat ayında olduğundan şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz.  

Sağlık Finlandiya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

Vize Bilgileri Finlandiya Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. Finlandiya: Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Gezi Zamanlaması Finlandiya kar ve buz ile ünlenmesine karşın yaz ayları sıcak ve güneşli geçmektedir. Hatta zaman zaman ilkbahar ve sonbahar da umulduğundan daha sıcak geçmektedir. Finlandiya esas karlı ve buzlu zamanını Kasım’dan Mart’a kadar süren kış döneminde yaşar. Bu dönemde sıcaklıklar –20°C’ye kadar düşebilir. Ülkenin kuzey kesimlerinde bu süre Ekim’den Mayıs ortasına kadar uzayabilir. Finlandiya’da yaz ortasında güneş neredeyse hiç batmaz.

Uçuş Süreleri Programımız  Türkiye’deki şuanda tek direk uçuşlu program olup,İstanbul - Rovaniemi: 4 saat 10 dakika. Rovaniemi - İstanbul: 4 Saattir..

Para Birimi Finlandiya Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi Türkiye ile Finlandiya arasında 1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye, Finlandiya’dan bir saat ileridedir. 

Telefon Kullanımı  Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar  Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.Katıldığınız ekstra turlardaki gerekli olan özel kıyafetler  tura katılacağınız gün tarafınıza verilecektir.

  

Yemek Kültürü  Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen, deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tadlarına göre hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekanlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.

  

Elektrik  Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://localti.me/helsinki sitesinden görülebilir.

      

Alışveriş Özellikle Santa Claus Village gezisinde hediyelik eşya, yöresel ürünler ve şarap alışverişi yapabilirsiniz.

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

Kaynak : lapland kuzey ışıkları turu, yurtdışı turları, gez
Tür : Diğer Tarih : 21.01.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: