THY ile Uçaklı Bansko Turu 20-25 Ocak/24-28 Ocak/31 Ocak-04 Şubat 2018

Anasayfa » Bansko Turları 2018 » THY ile Uçaklı Bansko Turu 20-25 Ocak/24-28 Ocak/31 Ocak-04 Şubat 2018
share on facebook  tweet  share on google  print  

THY ile Uçaklı Bansko Turu 20-25 Ocak/24-28 Ocak/31 Ocak-04 Şubat 2018

"Bansko Turları 2018" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
THY

THY İLE UÇAKLI BANSKO TURU

                      

   BANSKO TURU 

 

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

                              3 VE 4*LI OTELLERDE KONAKLAMA                               

                              

4 GECE / 5 GÜN  

                                  

Tur Tarihleri : 20-25 OCAK/ 24-28 OCAK/31 OCAK-04 ŞUBAT 2018 Tur süresi :  05  gün -4 gece 

   

 

BANSKO KAYAK MERKEZİ HAKKINDA :

Dünyanın önde gelen kayak merkezleri sıralamasında hızla yükselen Bansko, toplamda 70 kilometrelik piste, 26 kilometrelik lift ağına sahip. Aralıktan nisana kadar 5 ay kayak yapma imkânı sunan Bansko, Alp disiplini için bölgedeki en iyi pist olma özelliğini de taşıyor. Bulgaristan’ın schengen vizesine geçmesiyle Bansko artık daha kolay ulaşılan bir destinasyon.

TUR PROGRAMI

  

01.GÜN/ : İSTANBUL -BANSKO 

İstanbul Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali …. Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1027 sefer sayılı uçağı ile saat 08:35’de Sofya’ya hareket. Saat 08:55’de Sofya’ya varış.Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimiz ile Bansko’ya doğru hareket ediyoruz.Varışı  ardından kolay, orta ve zor derecelerinde toplamda 72 km uzunluğa sahip, çok defa Kış Olimpiyatlarına ve Şampiyonalara ev sahipliği yapmış , Dünya Şampiyonu Alberto Tomba’nın kayak yaptığı ve Tomba pisti olarak anılan 2600 metreden başlayan pistler sizleri bekliyor. Bütün gün bu pistlerde kayak yapmanın zevkini yaşayacaksınız. Geceleme otelinizde.  

 

02.GÜN/ : BANSKO  

Sabah, kahvaltısının ardından bütün gün bu Bansko pistlerde kayak yapmanın zevkini yaşayacaksınız. Arzu eden misafirlerimiz kayak yapmanın dışında Bansko Kasabası'nın tarihi ve doğal güzelliklerinden faydalanabilirler. Geceleme otelde. 

 

 

03.GÜN/ : BANSKO

Sabah, kahvaltısının ardından bütün gün bu Bansko pistlerde kayak yapmanın zevkini yaşayacaksınız. Arzu eden misafirlerimiz kayak yapmanın dışında Bansko Kasabası'nın tarihi ve doğal güzelliklerinden faydalanabilirler. Geceleme otelde.  

 

04.GÜN/ : BANSKO 

Sabah, kahvaltısının ardından bütün gün bu Bansko pistlerde kayak yapmanın zevkini yaşayacaksınız. Arzu eden misafirlerimiz kayak yapmanın dışında Bansko Kasabası'nın tarihi ve doğal güzelliklerinden faydalanabilirler. Geceleme otelde.

 

05.GÜN/ : BANSKO 

Sabah kahvaltısı sonrası  odaların boşaltılması ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Transfer saatinde otel önünde bekleyen otobüsümüz ile Sofya`ya hareket. .Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1030 sefer sayılı uçağı ile saat 21:15’de İstanbul’a hareket. Saat 23:50’de İstanbul’a varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle…

 

OTELLER :

  

 

Hotel Hadji Georgi 3*BB , Hotel Maria Antoaneta & Spa 4*BB, Hotel Perun Lodge & Spa 4* HB, Hotel Kempinski Grand Arena 5* BB

 

FİYATLAR : 

 TUR ÜCRETİ :

TUR ÜCRETİ :

4 GECE 5 GÜN

20 Ocak Hareket

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

Tek Kişilik Oda

(sngl)

02-11 yaş 

(2 yetişkin yanında)

Hotel Hadji Georgi 3* BB 349 EURO 449 EURO 329 EURO
Hotel Maria Antoaneta & Spa 4* BB 399 EURO 499 EURO 379 EURO
Hotel Perun Lodge & Spa 4* HB 449 EURO 579 EURO 429 EURO
Hotel Kempinski Grand Arena 5* BB 749 EURO 1199 EURO 399 EURO
 
  
 

TUR ÜCRETİ :

TUR ÜCRETİ :

4 GECE 5 GÜN

24 Ocak Hareket

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

Tek Kişilik Oda

(sngl)

02-11 yaş 

(2 yetişkin yanında)

Hotel Hadji Georgi 3* BB 299 EURO 399 EURO 279 EURO
Hotel Maria Antoaneta & Spa 4* BB BB 349 EURO 449 EURO 329 EURO
Hotel Perun Lodge & Spa 4* HB 399 EURO 529 EURO 379 EURO
 
 

TUR ÜCRETİ :

TUR ÜCRETİ :

4 GECE 5 GÜN

31 Ocak Hareket

Tur fiyatı 

2 ve 3 kişilik odada kişibaşı 

Tek Kişilik Oda

(sngl)

02-11 yaş 

(2 yetişkin yanında)

Hotel Hadji Georgi 3* BB 299 EURO 399 EURO 279 EURO
Hotel Maria Antoaneta & Spa 4* BB BB 349 EURO 449 EURO 329 EURO
Hotel Perun Lodge & Spa 4* HB 399 EURO 529 EURO 379 EURO
 
 
 
 
 
 

VİZE HAKKINDA :

T.C. vatandaşlarına vize uygulaması vardır. İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını hafta içi hergün 09.00-12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 7-8 iş gününde sonuçlanmaktadır. Yeşil pasaport ve diplomatik pasaport (kırmızı) ve hizmet pasaport sahibi vatandaşlarımızın ise yıl içerisinde 90 günü geçmeme koşulu ile Bulgaristan vizesi almalarına gerek bulunmamaktadır. Bulgaristan vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportların geçerlilik süresi bu ülkeye yapılacak seyahat tarihi sonrası en az 6 ayı daha olmalıdır. Bulgaristan seyahati öncesi Bulgaristan vize işlemlerine yenilenmiş bir pasaportla başlamış olmak daima yarar sağlayacaktır. Eski pasaportlar ile Bulgaristan vize başvurularında bulunulacak olması halinde ise pasaportunuzun en az 2 boş sayfasının olması önemlidir. Bulgaristan vizesi başvuruları maksimum 5 iş günü içerisinde sonuçlanırken Bulgaristan seyahat tarihinizden en az 7 ila 10 gün önce Bulgaristan vize işlemlerine başlanmış olmalıdır.

Pasaportlarda her hangi bir tahribat (yırtık, kopmuş sayfa, imzasız olma vb.) olması durumunda gümrük girişlerinde pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan misafirlerimizin ilgili konsolosluklara danışmaları gerekmektedir. 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ —

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Sofya , Sofya – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş
 • Sofya Havalimanı – Bansko – Sofya Havalimanı Transferi
 • Tercih edilen tesis’de  4 Gece konaklama
 • Şehir Vergileri
 • Havalimanı Vergileri
 • Sabah kahvaltıları
 • Otel – Casino – Otel Ücretsiz transfer
 • Otel Spa Hizmeti ( Havuz , Suana , Buhar Banyosu…)
 • Kayak ekipmanları kiralama ve eğitim desteği      

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ   

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli —(15.-TL)
 • Vize Ücreti ve hizmet bedeli
 • Skipass ücretleri, kayak kiralama ücretleri
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,  
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
 • Ek bagaj ücreti
 • İsteğe bağlı şöför ve rehber bahşişleri
 • Seyahat sigortası

 

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI:

Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla peşin yada  taksitli ödeme yapmak isterseniz  ofisimize gelip kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz,Mail order formumuzu doldurup bize  fakslamak suretiylede ofise gelmeden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.  

   

 

BİLİNMESİ GEREKENLER:

 • Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Bulgaristan vizesi veya Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
 • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 • Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır. - Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
 • Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
 • Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
 • Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Folklorik Turizm tarafından bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Folklorik Turizm tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Folklorik turizm tarafından bilgi verilecektir
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Folklorik Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Folklorik Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Viyatravel tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. 
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 • Tura katılım için Folklorik Turizm tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Folklorik Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 • Folklorik Turizm , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Folklorik Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 • Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna  Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega  Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter -Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.  
Kaynak : uçaklı bansko turları, turu, yurtdışı tur
Tür : Diğer Tarih : 02.01.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Bilgilendirme icin
MAIL LISTE KAYIT OLUN
E-posta: